125 neffens de gedeputeerde van der stadt, daerby sy gecommit- teert sijn om yder de syne te mogen onderrichten, als wanneer oock alle saecken by den Staten selffs gebandelt, gesloten ende op den Staten naem uuytgegeven sullen wordden. 23. Alle saecken sullen in dit collegie met ommestemminge by pluraliteyt van voixen getermineert ende gedefinieert worden sonder dat den pensionaris ten vermane van deen oft dandere gecommitteerde eenige resolutie sal moghen aenteeckenendan by omstemminge besloten. Ende en sal geen saecke van im portantie raeckende eenich eylandt oft litmaet van den Staten particulierlijck, affgehandelt worden sonder daerop eerst gehoort het advis van den gecommitteerde van tselve quartierzoo verre by binnen de stadt van de residentie van tvoorsehreven collegie esende ten dyen fyne op alle resolution angeteeckent worden by den pensionnaris die presentenover eenige resolutie geweest sijnde; ende sullen alle dage die besoingnen van dyen dage geresumeert worden van welcke besoignen den pensionaris gehouden wordt pertinente notule ende register te houden. Ende soo wanneer eenige acten uuyteselve resolutiën uuytgegeven sullen wordendeselve gestelt sijndesullen eerst ter verga- deringe van tcollegie voorgelesen ende gearresteert worden mitsgaders geparapheert metten vollen name van den preside- renden oft eenen, die over de saecken geseten heeft, getee- ckent by den pensionnaris. 24, 3). By sooverre eenige acten commissiëninstructiën oft von nissen van saecken staende ter dispositie van tvoorsehreven collegie, requireren segeltochte, sullen met den Statenzegel ad causas oft met Statencachet respectivesoo die saecke sal vereyschen, gesegeit worden; welcken segel ende cachet daer- toe worden geauthoriseert by desensonder dat daermede eenighe verbantbrieven oft obligatoire acten besegeit sullen mogen wordendan by speciale authorisatie van den Staten Liet parafeeren is 19 Maart 1599 afgeschaft. Vgl. V, art. 23.

Archief | 1912 | | pagina 181