143 scip, in welck blockhuys waeren een schoene earner, zine kueken ende andere edificiën ende secretenende wel geforniert van grof geschutte, ende was een groete ende welgeruste sterckteende duer quaede ende outheyt van reperacie ende ock die gaeye van den capitein es tot ruwine gecomen, Godt betert. Al welke voirscreven hoefden die stadt van Middelburcli altijts tot haere groete costen jaerlixs (beeft) moeten onderhouden van rijs en steen, twelck cost een groet somma van gelde om deselve te onderhouden. Volcht nu het bedrijf van der Zuuydtwateringhe tot de stadt van Vlissinghe toe. Item XII" hoet es ghenaempt Wiss[e Huisse] hoet en plach in voirleden tyden zeer gro[ete] last aen te comen, nemaer es nu zeer weltwelck al vergaen esende dat oude werek als steen rijs leyt noch al onder dat leeche waetere ende waere wel van noede wat besonken ende met eenen barm voren ghe- holpen, want die diepte compt er vast aen; al waerom ic Arent als dickgraef daer hebben doen stellen twee paelen ge- lijck baekens ende op elke paele gestelt eenen handt van ysere op datter gheene groete schepen tusschen dese twee handen liggen en sondeopdat die dieptedie tusschen die groete schepen ende tselve meylandt quamgheene schueringhe vant selve meylandt meer ofnemen en soudeende es seder nu zeer wederom gebetert, Goede lof. Item dat XIII ende dat XIlIIe hoet zin die twee hoefden van der niewe haven van iliddelburch met haere beslach; waere wel van noede wat meer regaerts op genomen om die diep(te) te behouden, nemaer ic hoepe, dat met de niewe De grootte van de heerlijkheid de Haaiman was in 1331 1190 gem. 150 roeden, in 1469 1164 gem. 290'// roeden, en daarop is zij vrijwel blijven staan. Van het verschil ad 25 gem. 159 'h roeden is alleen aan uitslag in 1457 te constateeren 18 gemeten en 'A roede.

Archief | 1912 | | pagina 199