1B7 Item al nu willen wj wederom gaen van der Yere, laetende alle die hoefden, beslach, peuyen die by de stadt van der Vere onderhouden ende gemaeckt zin tot die stadtscost van der Vere, die alle in goeden staete zin liggende, Goede lof. Item gaeude van der Yere tot Aerremuden, daer ic tvor- nomde eeylandt van Walcheren begonnen hebbe te meten ende al bescreven hebbe als hiervoren verhaelt. Item nu comende van de stadtspo[erte] van der Yere,loe- pende naer Aremuden, hebbe ic Arent Janszoon Boom be vonden eenen quaeden dijckdie te vele zeere hol lachzodat ic met min paert vast aen de tee van den dijck gereden hebbe ende hebbe min zoene Maximiliaen die coorde doen houden op den candt van den dicke ende minen andere cnecht dat ander ende van die coorde over min te paerde doen houden, zoedat ic met min paert niet gerocht en hebbewelck paert was hoeghe XY1I voeten, alsoe dat denselven dijck heel hooi gelegen was ende denselven dijck van binnen gheen dijck- barm hebbendetwelck zeer quaet es. 1) Item waere groetelixs van noede op deze stranghe beneden, daer zekere ende vele cleyne ende ock groete diepe guelen liggendeselve toegestoptopdat die scueringhe vervulen zoude ende tmeylandt te hoeger wassen zoude op somighe plaetsen ende ock boven op de cruyne van den dijcke niet ende be- hoerde te ryden met waegensmaer behoerde bermen te zine want die dijcken werden overal ende al tlandt duere zeere derlick bedorven met ryden, dat groete scaede es, memorie. Hier heb dybeminde leserealle mine besongie by my 150 roeden in Serooslcerke27 gem. 175 roeden in Gapinge en 192 gem. 150 roeden in Zandijksamen 326 gem. 175 roeden, verloren. Na 1559 is van dit verlies weder een stuk herdijkt, het Ootsernieuwlandwaarvan ik de lotgevallen in den inventaris van het archief van Walcheren hoop mede te deelen. Kleverskerke ging wel in grootte ongeveer 6 gem. achteruit, maar het blijkt niet, dat dit verlies van uitslag was.

Archief | 1912 | | pagina 213