4 „koomende mijn beroup alhier ende de gelegentheytdie God de heere „daernevens genadelicken my heeft bygevouchtsoo schijnt het best te „sijn mijn leven hier te eyndigen: Aen d'ander syde, overwegende dit „nieu beroup, ende de eerlicke aenbiedinge van wegen mijn heeren van „Dordrecht door E. my gedaen, worde eenichsins twyfelmoedich wat „de goede God door dese gelegentheyt met my voor heb be, ende of hy „mynen geringe dienst noch elders wil gebruycken; sonderlinge in sicht „genomen sijnde dat deze saecke niet alleenlick buyten mijn en myner „beleyt, maer oock sonder de minste wetenschap is opgekoomen. Onder kussen en ben ick niet onbewist dat het U. E. stadts gelegentheyt „geensins en is langer opgehouden te worden, waerdoor ick my gedron gen, iae gedwongen vinde eenige uuytkoomste hierin aen te wysen. „Indien dan mijn heeren van Dordrecht noch gelycke gelegenheyt hebben „als voor desen om my in haeren dienst te willen gebruycken, ende dat „haere E. E. de saecke soo veel moyten weerdich achten van eenige „gedeputeerde uuyt haere E. E. collegie herwaerts te laeten koomen (gelijck „U. E. my daervan een voorslach haddet gedaen) dat ik sulx geheel ende „al stelle in haere E. E. wyse discretie, (dewyle ick sonder voorwete van „mijn heeren van Middelburch niet betaemelick en achte hierin yetwes „te doen) om by die gelegenheyt het bedenken van de heeren alhier „geoppert sijnde, alsdan te doen ter eender ofte ter anderer syden als de „goede Godt ons sal gelieven in te storten; Sonder dat ick mette voor schreven maniere van doen yet anders voor hebbe als in alle oprech- „ticheyt ende goede trouwe daerin te handelen, buyten insichten van „eenige gesochte voordeelen alhier, ofte andere selsaeme streken, die God „de heere weet van mijn voornemen niet te wesen. Ingevalle middelertijt „myne E. E. heeren van Dordrecht andere gelegentheyt waere in ofte „voorgevallen Ick verclare rondelick ende oprechtelick myne voorschreven „heeren te laeten in haere voorige vrvheyt om haere E. E. te voorsien „van soodanigen anderen persoon als myne E. E. heeren ten dienste van „haere E. E. goede stat sullen bevinden te behooren. Desen hiermede „eyndigende sal U. E. de genadige bescherminge des Heeren van herten „bevolen laeten, verwachtende een kleyn woort tot antwoorde van U. E. „eygen oordeel over den voorslach bij desen gedaenMijn eerbiedige „groetenisse aen myne E. E. heeren van de Collegie, hoewel my onbe- „kent. "Vale. „U. E. gans dienstwillige J. CATS. Adres „Erntfeste wyse hoochgeleerde seer achtbaere heere „Mijn heere AmtrAEN Blijenbobch, Rentmeester van de Alleblasserweert etc. „Tot „Dordrecht „port.

Archief | 1912 | | pagina 60