18 "voor te willen zorgen, datde vuilnis, waarover ge weet //dat gesproken is, in de keuken wordt gebracht, opdat we «zelf geen last zullen behoeven te hebben van den smeerboel, "dien dat werk met zich brengt." Ik erken, dat de beteekenis dezer woorden mij ontgaat. Een ander maal krijgt Blijenbüeg de opdracht toe te zien op het inslaan van bier voor de aan staande bewoners. Dat bier moet bovendien van een bijzonder soort zijn. »Er was/' schrijft Cats, "naar ik hoorde," (waar schijnlijk bij zijn verblijf in April) //een van de raadsledendie //zich met bier brouwen bezig hield, en die in de maanden "Maart en April bier leverde, dat langen tijd zou kunnen //goed blijven. Ik zou graag willen, dat eenige vaatjes van //dat merk in huis werden gebracht, als het nog niet gebeurd "is." "Voor den zeventiendeneeuwer is een goede voorraad bier in de allereerste plaats noodig om een huis bewoonbaar te maken. Per slot van rekening begint Cats ongeduldig te worden; hij heeft zijn woning in Middelburg verkocht (het bekende huis in de Noordstraat L 131 met den gedenksteen in den gevel) en de kooper verlangt van zijn eigendom bezit te nemen. //Het huisraad," klaagt hij in den brief van 22 Mei, "is //al reeds van zijn plaats gehaaldwaardoor alles een onoogelijk //en ongezellig voorkomen heeft." In Dordrecht moet men daarom geen kosten ontzien enzoo noodigmeer werksters in dienst nemen; zoo wil het zijn vrouw. Maar den 2den Juni is alles klaar en slaakt Cats een zucht van voldoening: //Eindelijk mijn beste Blijenbüeg eindelijk herhaal ikrep- //pen wij ons tot ual ons schamel boeltje is weggehaald //één schip zenden we met dezen brief vooruit, opdat tegen //onze aankomst ten minste iets geriefelijk kan zijn ingericht. "En dat niet alleen. Aangezien het bezit van roerende //goederenzooals de onzen dat zeggenvan weinig waarde //en verachtelijk iszoodat het meer de vrouwen dan de mannen //bezig houdt en in beslag neemtheb ik, om mij vrij en //van alle banden ontslagen tot mijn plicht en uw vriendschap

Archief | 1912 | | pagina 69