60 Februari 16£0, haar voorstel nog versterkt en verder ontvouwd te zien aangenomen J) „Alzoo men bevindt, dat de loop des H. Evangelies weinig voortgang heeft onder de heidenen in de Oost-Indiën, zoo is bij de Synode besloten, aan de Ed. Mog. HH. Staten van Zeeland te verzoeken, dat het H. Ed. Mog. gelieve, in deze gelegenheid des tijds (op welke vernieuwing van octrooi voor de Compagnie, van Oost-lndië zal verzocht worden) te ordonneeren den Cameren der Bewindhebbers, dat er middelen geschaft worden, om een merkelijk getal van studenten in de Theologie ten dienste van voorschr. landen te onderhouden en dezelve tot dien einde te voren in de Maleische taal te laten onderwijzen, mitsgaders in het prediken des goddelijken woords en de regeering der kerken te. doen oefenen, opdat zij alzoo tot alle deelen huns ambts mochten te bekwamer zijn. En overmits zulks niet zoo haast zal kunnen in het werk gesteld worden, zal het goed zijn, dat de respectieve Classen ondertusschen arbeideneenige predikanten in actueelen dienst'zijnde, te bewegen, om in den lande voor noemd zich te laten gebruiken, op redelijke conditiën (aangezien ook door de ongeschiktheid dergenen, die dagelijks derwaarts worden gezonden, zooveel werd omgeworpen als men bijna met prediken kan bouwen)dienen de Cameren der Bewindhebbers vermaand te wordendaarin zooveel mogelijk iste voorzienstellende tot dien einde geschikte en godvreezende personen tot kommiezen opdat alzoo door den goeden wandel van onze natie de leer der waarheid vereiert, en de ongeloovige heidenen te beter voor Christus mochten gewonnen worden. Wordt ook tot bevordering van dezen goedgevondendat de predikanten in de stedendaar zulks dienstelijk geoordeeld mochte zijnin hunne predikatiën de gemeente aanwijzen den grooten dienst, die ter eere Gods en bevordering der zaligheid der arme blinde mensehen in de voorgaande landen te doen is, ten einde dat ook daardoor vrome Christenen zouden mogen opgewekt en bewogen worden, zich tot eenige ambten aldaar te laten gebruiken, gelijk zij ook in hunne openbare gebeden God zullen bidden, 1) Rkitsma eu van Vken, Acta V bl. 159.

Archief | 1915 | | pagina 108