89 bestaan. Eerstgenoemde toch zetelde afwisselend in verschillende plaatsen van de Noordelijke Nederlanden, terwijl laatstgenoemde voor goed te 's Gravenhage werd gevestigd. Zeer goed laat zich hiermede dan ook rijmen, dat volgens de rekeningen Valcke sedert 10 Februari 1586 geen tractement meer als Gecommit teerde Raad van Zeeland heeft ontvangen. Opmerkelijk is echter ook, dat tot 1591 toe het jaar van zijn benoeming tot tre- sorier-generaal van Zeeland Vai.cke's plaats vanwege Goes in het college van Gecommitteerde Raden van Zeeland onbezet is gelaten, hetgeen er op zou kunnen wijzen, dat Valcke, wanneer hij in Zeeland was, de vergaderingen van Gecommitteerde Raden heeft bijgewoond, en dus in zooverre gedurende de periode 15861591 toch nog te gelijkertijd lid van den Raad van State en lid van den Raad van Zeeland, d. i. het college van Gecom mitteerde Raden van Zeeland geweest is. In den hieronder afgedrukten brief spreekt Valcke alleen over zijn huwelijk, niet met wie dat heeft plaats gehad. Zijn uitver korene was de weduwe van den bekenden ten vorigen jare over leden pensionaris van de Staten van Zeeland Ghristoffel Roëls, met name Süzanna Taymon. Deze weduwe kan in 1598 niet jong meer geweest zijn, daar 19 September 1579 reeds haar eerste huwelijk met Ghristoffel Roêls was gesloten, zie het door C. de Waard Jr. bewerkte artikel: Chrtstoffel Roëls in Nieuw Nederlandsch Biographisch Woordenboek III, kol. 1082. Het huwelijk is, zooals volgens vriendelijke mededeeling van den archivaris der gemeente Middelburg het trouwboek aanwijst, 10 Januari 1598 gesloten, terwijl de bruiloft volgens den hierachter volgenden brief eerst 1 Maart d. a. v. gevierd is. Lit het tweede hierachter afgedrukte stuk, ontleend aan de minuut-resolutiën van de Staten-Generaalkan blijken, dat dat college aan de uitnoodiging van Jacoh Valcke gevolg heeft gegeven, en nog meer dan dat: de trouwe landsdienaar is van wege het eerste regeeringsliehaam van de Republiek op dit ge wichtige tijdstip van zijn leven nog met „eenen vergulden cop oil' ander silverwerck ter waerde van dry hondert daelders verciert mitte wapenen van de generaliteyt" vereerd.

Archief | 1915 | | pagina 137