91 mitsgaders van den Lantraet 1) sulcx ende over al de geünieerde provintiën, daer de zaecken des hebben vereyscht; voorts deere gehadt van tUwer M. E. vergaderinge l[ang] ende veel te assisteren van wegen mynen heeren de Staten van Zeelandtoick ten Eaede van Zyne Princellijcke E[xccb] voorscreven als Eaedt van State 2) onder de gevaerliolieden dies tijts meest overal Zyne Excic voorsore- ven bygeweest ter tijt toe van desselfs claechlijck overlydenvoorts successivelijck beneffens Zyne Exc"-', jegenwoordich den Prince Maurice van Nassau etc., oock successievelijck in den Eaedt van State, totdat het mijn heeren de Staten van Zeelandt gelieft heeft in den jaere XVcXCIti,'l my uuyt den Eaede van State te beroupen ende gebruycken tot tresorier-generael deser provintie ten welgevallen ende dancke van Uw M. E.allen welcken tijt geduyrende tot nochtoe het Uw M. E. oock belieft heeft mijns gedient te wesen in de legatie ende handelinge met den Coninck van Yranckrijck, in de legatie van Haere Ma': van Engelandt ende den tractaet met dieselve aengegaen, mitsgaders in verscheyden andere legatiën, daeruuyt gevolcht, ende speciaelijck in die aen de Con? Ma! van Schotlandt Uw M. E. vereert hebbende met beroupinge ten overstaen van den doop des Princen van Schot- landt, Zyne Ma1'.' eerstgeboren, mitsgaders bevestinge ende vernien- winge van alle oude allianciën ende verbondenvoorbygaende vele andere occurentiën, daerinne iek my door Uw M. E. beneficiën vereert vinde; Alle dwelcke myne diensten comportementen sijn geweest (Godt sy loff) buyten alle reprochcn ende ten dancke van Uw M. E. soe by derselver heerlijcke gëtuygenissen ende demonstra tion van de gunsten ende eerenter memorie by my in aller weer den bewaert zijnde ende anderssins, hopende dan voorts daerin te continueren ende aen te nemen door Godes hulpe ende Uw M. E. goede gunste-Soe eestdat ickmy betrouwende op derselver goede gracie tmijnwaerts als derselver ter hoogsten verbonden zijnde ende onderdanich dienaer, my hebbe verstout ende nyet willen naerlaten Uw M. E. te adverteren, als dat ick voorgenomen hebbe mijn bruyloft te solemniseren den eersten 1) d. i. zoowel de Landraad Bewesten als de Landraad Beoosten Maze. 2) d. i. de Raad van State nevens Willem I.

Archief | 1915 | | pagina 139