104 1554, het jaar, waarin eene reorganisatie van het beheer plaats had en nieuwe gebouwen werden gesticht voor de verpleging der ongelukkige melaatschen. In hetzelfde jaar kreeg hij zitting in het stadsbestuur en be hield daarin een zetel tot 1569. In 1555, 1557 en 1560 was hij zelfs burgemeester. Tijdens zijn tweede burgemeesterschap werd getracht om den Stapel van Spaansche wol en vellen van Calais naar hier over te brengen en aan hem met twee andere leden van het stadsbestuur benevens den secretaris Mr. Adriaan de Proost opgedragen om de gecommitteerden, die daarvoor over zouden komen, te complimenteeren. Ze moesten ook op kosten der stad onthaald worden en met hen een tocht door Walcheren gemaakt naar Westhove en andere plaisante plaatsen. Nu op Westhove, het zomerverblijf van den abt van Middelburg, kon men zijn gasten wel ontvangen en ongetwijfeld had Arend van genachten, de genoegelijke burgemeester, er niet op tegen daar eene visite te gaan maken. Maar het is niet gelukt den Stapel hier over te brengen, hoe aantrekkelijk men het verblijf hier had voorgespiegeld. Men had reeds gemerkt, dat er van de Spaansche afgevaardigden liever naar Brugge wilden gaan. Dit is er ook van gekomen en jaren later waren zij daar nog. Arend Jansz. Boom alias met genuchten was getrouwd ge weest, doch zijne vrouw was reeds in 1558 overleden: zij had Dingne geheeten en haar erfgenamen woonden te Bergen-op-Zoom. Voor zoover bekend, hadden zij twee kinderen, een zoon en eene dochter; de zoon, Maximiliaan geheeten, was zijn vader be hulpzaam bij de opmeting in 1547 van de kust van Walcheren, maar in de nederige functie, die men thans bij het kadaster kettingsleeper noemt. In 1562 komt deze voor als Schepen en was dus op weg om een man van gezag te wordenmaar er schijnt iets met hem gebeurd te zijn, dat niet in den haak was. Hij had zijne betrekking bij de kraan en den ontvang der stede lijke accijnzen verlaten en werd door Wet en Baad „afgestempt in tegenwoordigheid van zijn vader," zeggen de notulen van 21 November 1564. Later ontmoet men zijn naam niet meer. De vorenbedoelde dochter was gehuwd met Willem Pieter Jacobsz. en aan dezen had Boom de tijdelijke waarneming der

Archief | 1915 | | pagina 152