108 Brandewjjnstuc, aencommende de wede. van Jaques Delberghenu Jan van Essen (enz.). 2. Thugs gent. ge Griffioen naest het voorgaendeaencommende Vincent Segersnu Franchois van der Beelcenu Nicolaes Leseutre (enz.). Hierbij de kantteekening Dit hugs is verdeelt in twee wooninghendaervan dleerie gebrugct wert totte Wisselbanck, ende dander bewoont bij Abraham Segers. N.B. Dit en volgende hugs sign nu weder tot een hugs gemaekt. 2b. Thugs geut. Aken nevens het voorgaendedaer die Wissel- bauk plach gehouden te worden, aencommende Francois van der Beeckenu Nicolaas Leseutre (enz.). 3. Thugs naest het voorgaende aencommende de gemeene saecke. Den 9de° April 1616 was door Wet en Raad besloten, ter uit voering van het 12 Maart genomen besluit tot oprichting van een stadswisselbankte huren het huis van Vincent Segers Be Commissarissen, gedeputeerl om te letten op de erectie van de Wisselbanck binnen dese sladt, rapport gedaen hebbende van haare besoignen ende inspectie van de plaetsedaer men de Wisselbanck gevouchlijck sonde mogen houden, enile verstaen dat hel hugs van Vincent Segersbewoont by Geeraert Schorernaer iterative visitatie bequaemst gevonden was om deselve ba-ncke te houden ende mitsdien bij henlieden goetgevonden 1) tselve hugs inne te hugren den tijt van vijf jaerentlaetste jaer totoqitie van de stadt, (enz.). (Notulen, band 4, fol. 39, r°. 't Huis Aken(blijkbaar door den bewoner G. Schorek zoo genoemdnaar de plaats van herkomst zijner familie)was 't kleinste gedeelte, thans het eigendom van den heer Mantz, A 82, die de vriendelijkheid had de oude nog altijd bewaard gebleven (wat niet altijd voorkomt), schepenaeten te laten zien, waarin het huis wordt omschreven als „Aken, oudtijds de Wisselbank hebbende ter regterzgde een hugs gerd. de Griffioen ten name van Ficölaas de Préen ter linkerzijde het Bordeaux Brandewijnstuk ten name van (enz.). 1) Er staat: goedgevonden was detelve tselve huyswaariu was deselve door geschrapt en er hoven: h-ad.de.

Archief | 1915 | | pagina 156