VII „In de aankleeding en samenstelling van deze groep is ook door U een werkzaam aandeel genomen, zoowel wat de oorspronkelijke opstelling op de Tentoonstelling als de latere herplaatsing in het gebouw des Genootschaps betreft. „Gij hebt daardoor aan ons Gewest, aan het Genootschap, aan de vele bezoekers van het Museum een gewichtigen en duurzamen dienst bewezen en het is ons daarom aangenaam U namens direc teuren en leden van het Genootschap op de meest vleiende wijze dank te kunnen betuigen voor de door U betoonde kunstvaardig heid en toewijding aan Zeelands belangen. „Het bestuur, enz." De bibliotheek (met de Provinciale Bibliotheek vereenigd) ontving behalve de gewone periodieken en werken in ruil met andere Genootschappen de volgende boeken: van Mr. J. J. PoldermanHet openbaar aanbodHet verslag van de gezondheids commissie te Middelburg; Dr. B. Bijlsma, Eenige opmerkingen over bijziendheid; Jaarboek der Koninklijke Academie van Weten schappen, waarin o.a. Dr. II. T. ColenbranderOorsprong en opdracht der souvereiniteit; Bulletin van den Cercle archéologique te Mechelen; het laatste deel van de Brieven van Johan de Witt door Dr. N. Japikse; Briefwisseling van Constantijn Huygens, 16-10164-1; Verslag van de gemeente Middelburg; id. van de Kamer van Koophandel en Eabrieken aldaar; id. van het Water schap Schouwen; eene thans door den heer A. WBerdenis van Berlekom, uitgegeven rede, door Jhr. mr. D. G. van Teylingen indertijd uitgesproken ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Zangvereenigiug „Tot Oefening en Uitspanning" te Middel burg; Dr. J. G. de Man, Anguillula Silusiae; dezelfde, Eine neue in den sogenannten Bierfilzen lebende Art der Gattung Anguillula Ehrb; The Yearbook of the Holland Society, waarin o. a. een zeer gunstig oordeel van William Elliot Griffis over Holland; J. A. Heyman, De voeding der oesters; W. J. Couturier, Handhaving van de orde in parlementaire vergaderingen; S. I. von Wolzogen Külir, De Nederlandsclie vrouw in de le helft der 18e eeuw; K. li. Boessingli, De moderne theologie in Neder land hare voorbereiding en eerste periodeW. K. E. Zwierzina

Archief | 1915 | | pagina 15