VIII Penningkundige geschiedenis der regeering van R. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden; N. W. Posthumus, Bronnen tot de geschiedenis van de Leidsche Textiel-nijverheid, 4e deel; Verslagen en mededeelingen van de Koninklijke Academie van Wetenschappen, waarin eene mededeeling van Mr. W. H. de Beaufort over eene Academie voor Internationaal recht en Mr. S. Muller, De oudste geschiedenis van Schieland; de IX Carmina van het legaat Hoeufft; Gedenkschriften van A. It. Falck door Dr. II. T. Colenbrander; J. F. Cremer, Ons land van onbeperkte mogelijkheden; Mr. J. P. Cau, De inkwartiering in den Fransclien tijd, dezelfde, Het fonds van kaserneering te Zierikzee; J. A. G. van der Steur, De opleiding van den architect behoort uitsluitend te geschieden aan de Technische HoogesclioolC. B. Biezeno De beteekenis der wiskunde als hulpwetenschap der toegepaste mechanica; Dr. J. A. Schouten, Over het wezen en de practische beteekenis der directe analyses; het Xle jaarverslag der Monumenten commissie de Annales de la Société royale d'archéologie (waarin een art. L'entree des allies a Bruxelles 1 Févr. 1814); Jhr. mr. A. F. de Savornin Lobman, Gedachten over oorlog en vrede; Mej. M. G. A. de Man, Een en ander over het goud- en zilversmidsgilde te Middelburg; J. W. P. Drost, Het Nederlandsche kinderspel vóór de 17e eeuw; Handelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde (waarin eene studie van Dr. Jan te Winkel over Nicolaas Beets); de Verslagen van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap (waarin een opstel van C. W. de Vries over de universitaire opleiding van den jurist); Beschrijving der Bouw plannen voor een Koloniaal Instituut, van de Vereeniging van dien naamMr. A. Meerkamp van EmbdenDe Stadsrekeningen van Leiden van 1426 tot 1434; Jhr. mr. Martens van Sevenhoven, Het archief van het kapittel van St. Maria op het Hof te 's-Gra- venhage; Dr. L. W. A. M. Lasonder, De archieven van de rechtbankenweeskamers en notarissendie over het tegenwoordige grondgebied der Provincie Zeeland gefungeerd hebben, De Zeeuwsche eilanden 14501811 (1852); E. Durkheim et E. Denis, Qui a voulu la guerre?, Joseph Bédier, Les crimes allemands; A. Weiss, La violation de la neutralité beige et Luxembourgeoise par l'Allemagne; Levensbeschrijving van P. Labrijn Dz.; Dr. K.

Archief | 1915 | | pagina 16