IX Heeringa, Het aandeel van Zeeland in het bestuur van Staats- Vlaanderen; i)r. Gisbert Brom, Archivalia in Italië. Het verslag van den Conservator der Zelandia Illustrata luidt als volgt „De uitvoering van de besluiten, welke op biz. XXII van het „Archief" in 1914 zijn vermeld, heeft een groot deel van den in het afgeloopen jaar beschikbaren tijd in beslag genomen. Lijvige processen-verbaal zijn opgemaakt van de overdracht der geteekende kaarten enz. aan het Rijksarchief, van de gedrukte aan de Pro vinciale bibliotheek, terwijl van het overbrengen van 35 hand schriften naar de laatstgenoemde instelling, van de schenking van archiefstukken aan het Rijksarchief in Zeeland (36), aan het archief der classis Middelburg (10), aan de gemeente-archieven van Middelburg (2), Zierikzee (1) en Goes (1), en aan den secretaris van het Zeeuwsch Genootschap (8) mede bewijzen zijn ontvangen. Voor verdere reorganisatie der verzameling is geen gelegenheid gevonden. „De verzameling is onder anderen geraadpleegd door den heer A. Zichner, Regieringsbauführer te Oharlottenburg, voornamelijk de afbeeldingen van burgerwoningen in renaissancestijl, ten be hoeve van een studie van genoemden hoer over den invloeddien de Vlaamsche bouwstijl via de kustprovinciën van ons land op de Noordduitsche zeesteden zou hebben uitgeoefend; voorts door de heeren C. Vreedenburgh Jr. te Rotterdam, en A. C. Ph. Vogelsang te Laag-Keppel, die zich in het bijzonder voor afbeeldingen van kasteelen interesseerden. „De heer Zichner schonk aan de Zelandia Illustrata een aantal door hem zelf genomen photographiën van huizen (10) en stads- gezichten_ (3) te Middelburg, en van huizen te Sluis (2). Van Dr. J. G. de Man te Yerseke werden drie photo's ten geschenke ontvangenvoorstellendehet uitgaan der kerk te Schorede kerk en school te Schore, en de kerk te Sinoutskerke. Aangekocht zijn voor de portrettenverzameling een portret van Johannes de Knuyt, dat onder de vele afbeeldingen van dezen staatsman nog ontbrak, portretten van Pieter van Damme, Cornelis Lampsins, Johan van Roubergen, Albertus van der Schatte, Dr. Lucas van

Archief | 1915 | | pagina 17