X Steveninck, Mr. Alexander Pramjois Siffle en Philips van Marnix alle proefdrukken vóór de letter; portretten met onderschrift van deze personen waren reeds aanwezig, maar het aankoopen van deze exemplaren ligt in de richting, die vroegere conservatoren ingeslagen hebben. Voor de historische afdeeling zijn twee platen van Hogenberg gewonnen, voorstellende de inneming van Sluis door Parma (1587) en die van Hulst door prins Maurits (1591). De laatste plaat was reeds in de verzameling vertegenwoordigd. Xog zijn voor deze afdeeling aangekocht twee prenten van A. Lutz naar J. Jelgerhuis, voorstellende: het bombardement der stad Vlissingen in Augustus 1809 en liet landen der Engelschen op Walcheren in Augustus 1809. De belangrijkste aanwinst voor de verzameling in het afgeloopen jaar verkregen is wellicht een viertal oorspronkelijke potloodteekeningen van J. Perkois, met eene kopie door dezen gemaakt naar Piazetta, en twee teekeningen, die misschien ten onrechte mede aan hem zijn toegeschreven hierbij moet nog vermeld worden eene photographie naar het geteekende zelfportret van Perkois, waarvan het oorspronkelijke aan de verzameling is ontgaan. Eindelijk heeft de feestviering te Middelburg in Mei 1911 en de ontdekking, dat van de feeste lijkheden in 1863 geene afbeeldingen bewaard gebleven waren, doen besluiten tot het aanschaften van een belangrijk aantal photographiën, welke bij de jongste feesten zijn vervaardigd. De photo's uit den tijd der mobilisatie schenen minder karakteristiek te zijn, zoodat de uitgaven in dezen zeer beperkt gebleven ziju. Het ligt in de bedoeling de aanwinsten voorloopig te nummeren volgens het door mijn voorganger aangenomen systeem, in af wachting van de verbeterde schikking, waarover ik in het volgend verslag meer hoop te kunnen mededeelen." De verzameling handschriften ontving behalve de reeds boven (biz. VI) genoemde verzameling documenten betref fende verschillende familiën uit den boedel van wijlen Mr. A. P. Snouck Hurgronje en de op bl. IX vermelde 35 handschriften uit de Zetandia Illustrata: 1". van wijlen Mej. Marie Fokker (nog tijdens haar leven) de beschrijving, welke haar grootvader Abraham van den liroecke heeft

Archief | 1915 | | pagina 18