XVI d'or, daté de 1739 et portant l'inscriptionTetuan, est originaire de ïetuan; c'est un souvenir ancien et précieux de l'industrie de ce peuple barbare." Aan de verschillende gevers werd de bijzondere dank des Genoot- schaps voor deze bewijzen van onbekrompenheid en belangstelling gebracht. Omtrent de verzameling fossilia vallen geene aanwinsten te vermelden; zij leed bijna zelfs een verlies, daar eene door den hevigen wind losgeraakte lei van het groote dak door de glazen afdekking van de steenenkamer in de daaronder geplaatste vitrine terecht kwam; gelukkig was dc aangerichte schade slechts zeer gering; het bestuur vond echter aanleiding, om door het aan brengen van een stevig netwerk boven het glazen dak eene herhaling voor het vervolg te voorkomen. Omtrent de ouderwetsche kamer en daaraan gren zende hoerenkamer valt het volgende te vermelden. Door den heer Mr. Dr. J. 0. Overvoorde te Leiden, voorzitter van den Oudheidkundigen bond, werd in Februari 1914 aan Uwen verslaggever medegedeeld, dat de kerkvoogdij van Ouwerkerk eene ouderwetsclie koperen kerkkroon en eene bolpootentafel te koop had aangeboden in de Nieuwe Itotterdamsche Courant. Een ver zoek aan de kerkvoogdijgesteund door het Provinciaal college van toezicht op de kerkelijke goederen, om op dat voornemen terug te komen, mocht niet baten. Men meende en misschien niet ten onrechte wie zal dat uitmaken? dat de door dien verkoop mogelijk geworden aankoop van een orgel en eene betere avondverlichting meer ten nutte der gemeente zouden strekken dan het behoud der oude stukkenwelker heengaan men overigens zelf ook ten zeerste betreurde. Het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap besloot toen die voorwerpen voor het Museum aan te koopen uit de over eenige jaren opgeloopen inkomsten van het fonds-Verbrugge. Voor de kroon werd f 300voor de tafel f 145 betaald. De kroon was geheel ongeschonden en kon dadelijk in de ouderwetsche kamer opgehangen worden. De bolpootentafel behoefde echter eene

Archief | 1915 | | pagina 24