XVII grondige restauratie, welke onder leiding van den heer G. W. Dhuy door den meubelmaker J. Antheunisse werd verricht. Gij allen zult U wel reeds herhaaldelijk overtuigd hebben, hoe uitnemend die restauratie geslaagd is en hoe welverdiend daarom het volgende schrijven was, dat onder dagteekening van £7 Oc tober tot den lieer Dhuy gericht werd „Gij hebt aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen een gewichtigen dienst bewezen door belangeloos Uwe zoo bij uitstek deskundige hulp te verleenen bij de restauratie van de ouderwetsche bolpootentafel, welke door het Genootschap van de kerkvoogdij te Ouwerkerk is aangekocht. „Het bestuur stelt Uwe medewerking in dezen op zeer hoogen prijs, niet alleen met het oog op het bereikte resultaat, waardoor de tafel weder volkomen tot haar recht gebracht is, maar even zeer en vooral om den geest, welke uit Uwe toewijding spreekt dezelfde geestdrift, welke den oorspronkelijken ontwerper aan vuurde bij het maken van de tafelheeft U bezieldom het voorwerp in zijn ouden luister te herstellen. En evenmin als de oud-Hollandsche werkman bij zijn scheppingsarbeid in de eerste plaats aan zijn geldelijk loon gedacht zal hebben, zoo hebt gij Uwe belooning alleen in de daad zelve willen vinden en op ons verzoek, om U te mogen defroyeeren, ontkennend geantwoord. „Wij zullen daarin gaarne berusten, maar vleien ons toch, dat het U aangenaam zal zijn, zoo wij U op eene andere wijze van onze erkentelijkheid doen blijken en wel door de aanbieding van eene doorloopende toegangskaart voor 's Genootschaps Museum welke wij U hierbij insluiten." Het oud-Nieuwlandsch bruidskostuum in de ouderwetsche kamer (onder vitrine) is thans door toevoeging van een hoofd tot eene volledige popi gecompdeteerd. „Wat is nu een bruid zonder hoofdschreven mij schertsenderwijze de dames de Manaan wier vrijgevigheid wij een en ander te danken hebben. Het is waar, in de wittebroodsweken moge de bruid onder allerei vreemde emoties haar hoofd ook al eens verliezenop den duur is dat toch een minder wenschelijke toestand. Voor de hoerenkamer werd nog ontvangen van den heer J. A. ltoth te Middelburg eene gekleurde knipprent, met bijbelsche Archief 1915. b

Archief | 1915 | | pagina 25