Zeeland van 1313 tot 11) 1 3vergelijkende schets door mr. W. Polman Kruseman Varia. Verbetering Archief 1913, blz. 171 en 172. Betrekkingen tot wederzijdsche ruiling van boekwerken werden aangeknoopt met Het Natuurhistorisch Genootschap in Lim burg te Maastricht en met het Bondsbestuur van den Nederlandschon Zionistenbond te Botterdam, ten behoeve van de Universiteits bibliotheek te Jerusalem. Daarentegen ontvingen wij van de United States patent office de mededeeling, dat het wegens plaats gebrek niet langer op de toezending onzer uitgaven prijs stelde. Door het bestuur werd eene circulaire ontvangen betredende een zoogenaamd Leuvensch boekenfonds, bestemd om eene nieuwe boekerij voor de verwoeste bibliotheek van Leuven bijeen te brengen. Besloten werd de duplicaat-boekwerken, welke sedert de vereeni- ging van de bibliotheek van het Zeeuwsch Genootschap met de Provinciale bibliotheek vrij talrijk zijn, voor zoover zij voorliet beoogde doel van belang kunnen worden geacht, aan het Leuvensch boekenfonds af te staan. Tevens besloot het bestuur tot de Koninklijke Vlaamsche Aca demie voor taal- en letterkunde te Gentmet welke het Zeeuwsch Genootschap reeds sedert jaren in betrekking stond wat met de Leuvensche Universiteit niet het geval was het volgende schrijven van deelneming te richten Middelburg, 27 October 1914. „Voor luttele jaren werd door U het vijfentwintig-jarig bestaan Uwer instelling op schitterende wijze herdacht en hadden wij daarbij het voorrecht U onze welverdiende hulde met het tot dusver behaalde succes aan te bieden. Wij spraken daarbij den wensch uit, dat in de nieuw aanbrekende kwarteeuw U een tijd vak van niet minder voorspoed en roem op het gebied der weten schap zou beschoren zijn dan in de afgeloopene periode het geval was. „En thans in de eerste vergadering, welke het Zeeuwsch Ge nootschap houdt na het uitbreken van den ontzettenden oorlog,

Archief | 1915 | | pagina 28