XV Christuskop (catalogus no. 108). Uit een gevoerde correspondentie bleek, dat wij bier te doen hebben met een zeer bijzonder kunst werk uit de 15e eeuw, hetzij Vlaamsch of Noord-Fransch. Op het strand van Domburg zijn herhaaldelijk in den loop van het jaar tusschen de beide laatste paalhoofden, achter Berkenbosch gelegen, sporen van doodkisten te zien geweest. Het is onzen concierge gelukt den bodem van een kist uit te graven en naar het museum over te brengen, iets wat met veel moeite is gepaard gegaan. Daar de onderzoekingen op het strand door de Archeo logische commissie zijn overgenomen, behoef ik mij met de opgra vingen niet verder te bemoeien. Ik meende echter goed te doen, den man, die mij de aldaar gevonden oude muntjes bracht, en die mij verzekerde herhaalde malen menschelijke schedels te hebben zien liggen, te verzoeken, deze eventueel bij mij tegen vergoeding te doen bezorgen, opdat ze den conservator van de Zoölogische afdeeling zouden, geworden. De ondervinding heeft mij echter geleerd, dat de Domburgenaars huiverig zijn doodshoofden te vervoeren. De aanwinsten zijn als volgt: 1. Eikenhouten bodemplank van een doodkist, gevonden en uit gegraven door den concierge Schoolmeester, einde Maart 1 921 op het strand achter Berkenbosch. 2. Een verzameling scherven, afkomstig van het strand bij Westenschouwen, gedeeltelijk uit de klei losgemaakt, en ge deeltelijk door den vloed op het strand geworpen. Geschenk van den heer J. A. Hubregtse te Burgh. 3. Een verzameling kleine voorwerpen, tusschen de jaren 1909 1914 en in 1920 gevonden op het strand bij Zoutelande. De collectie is op 6 cartons aangebracht en bestaat uit gespjes, spinsteentjes, ringen, slootjes, kettinkjes, knoopen, tinnen ornamentjes enz. alsmede uit fragmenten van ge kleurde schotels, tegels enz. De voorwerpjes werden door bemiddeling van den heer P. de Bruijne aangeworven. Geschenk van de conservatrice. 4. Ovale pot van grijs aardewerk, donkerbruin verglaasd.

Archief | 1922 | | pagina 23