V De Commissie van redactie voor het Archief be staat onveranderd uit Mejuffrouw J. P. van der Peen, Dr. R. Bijlsma en Mr. A. Meerkamp van Embden. Ook in de Commissie voor Zeeuwse he Polklore kwam geene verandering. Zij wordt gevormd door de heeren PI. J. G. Hartman, voorzitter, J. Kreune, secretaris-penningmeester, Dr. W. S. Unger en A. van der Weijde. Het aantal betalende bezoekers van het museum be droeg 3739, van wie 74 werden toegelaten tegen verminderd tarief. Het vorig jaar waren deze cijfers 4011 en 85. Op verzoek van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd bepaald, dat houders van door de Regeering uitgereikte kaarten vrijen toegang tot het museum zouden hebben. Als tegenpraestatie stelde de Minister eene dergelijke kaart be schikbaar voor een van onze bestuursleden. Het Genootschap trad in ruilverkeer met de Universiteits bibliotheek te Gent. Gegevens omtrent het Genootschap werden op ver zoek verstrekt aan de Regeering en aan het Institut de Coope ration scientifique international van den Volkenbond. De Conservator der Zelandia 111ustrata bericht het vol gende „Ook in het afgeloopen jaar vond ik gelegenheid de catalogi seering der kaartenverzameling voort te zetten. Beschreven werd de inhoud van doos IV, kaarten en plattegronden bevattende der steden Zierikzee, Goes, Tholen, Veere en Vlissingen en van het eiland Walcheren, tot een aantal van ongeveer 125. Daarmede zijn de kaarten, voorzoover nog onder beheer van den Conser vator, die in het eerste deel van den catalogus en de daarmede

Archief | 1927 | | pagina 11