53 seijde o. a., dat ick Abraham Adrtaensen in het passeeren door Vlissingen soude aenspreken". We zijn tusschen haakjes in het jaar der beklimming van den St.-Jacobstoren te Vlissingen door den 7-jarigen Michiel Adrz. de Euijter. „Laet mij oock weten vorder off men van hier eenige spijsen sal senden, als twe pasteijen ende twe hespen, met eenige cleijnicheijt voort lesten (dessert). Nu mijn huijsvrouwe int bedde leijt, sal (ick) dit wat moeten besorgen. Laet oock eens een peert op Bresande J) senden off den schuijtman van der Groede herwaerts cooinen sal ende off hij precijs Maendagh ons van hier soude connen dienen om des kockx gereetschap te voeren. Anders soude hier een ander schip moeten huijren." De jonge Cornelis Cats, van wiens geboorte hier sprake is, werd 5 Juli 1617 gedoopt. Hij is slechts enkele jaren oud geworden. Behalve levensmiddelen werden nog andere zaken meegenomen om het verblijf in de buitenhuizen aangenaam te maken. 20 Juni 1615 meldt Cornelis uit Brouwershaven aan zijn zoon in Den Haag „ïck gae morgen ofte overmorgen met mijn huijsvrouwe ende ons meijssen naer der Groede, met meijninglie van daer vijff ofte ses weecken huijs te houden. Hebbe middelertijt Gerbrant, onsen cosijn, alle mijne saecken bevolen. Sal sijen of ick over een maent een snapreijsken thuijs sal connen coomen om op sijnen handel te letten. Ick schepe van hijer drije dorschseijlen met liaer behouftenoock mijnen Gentsche wagen, dewijle ick hem alhijer desen soomer niet gebruijcken en sal". Jacob Cats ging, ondanks zijne drukke bezigheden in verband met de talrijke loopende processen, zelf ook herhaaldelijk naar Groede. 25 April 1614 is hij juist uit die bezitting teruggekeerd. 12 Augustus van dat jaar spoort hij zijn neef Licnart aan om ook weer eens mee te gaan. „Twee maal," schrijft hij, „ben ik reeds zonder u naar Groede geweest en reeds overweeg ik eene derde reis. Moet ik die nu ook weer zonder u ondernemen Dat 1) Breskens, waar blijkbaar de schipper op Walcheren woonde.

Archief | 1927 | | pagina 135