VII der Vereeniging tot beoefening der geschiedenis van genees-, wis- en natuurkunde een tentoonstelling betreffende de beoefening van die vakken in Zeeland gearrangeerd, waartoe behalve de verzame lingen des Genootschaps ook de Prov. Bibliotheek van Zeeland, het gemeente-archief van Middelburg en enkele particulieren bij droegen. Daarna werd het tweede gedeelte der Zeeuwsche kasteelen en buitenplaatsen gedocumenteerd door het exposeeren van de prenten hiervan uit Beveland, Schouwen en Tholen". Voor de verzameling van geschiedkundige voor werpen en zeldzaamheden werden verworven: een oud gewicht van 50 gram, geschonken door den heer Z. C. Frelier te Middelburg; een ijzeren kruis, afkomstig van het Noorderkoor der kerk te Kapelle, geschonken door de kerkvoogden aldaar; eene kast met O.-Indische voorwerpen, gelegateerd door wijlen vrouwe W. J. de Bruijn, douairière W. A. graaf van Lijnden, te Koudekerke; eenige Perzische kinderkleeren en eene als wieg gebruikte hang mat, in bruikleen afgestaan door den heer J. A. Wilton van Beede, te Goes; een rijwiel, in 1861 vervaardigd door A. G. Aldeweireldt te IJzendijke, aangekocht; een klepper, geschonken door het gemeentebestuur van St. Maartensdijk ouderwetsch schietlood, aangekocht. Van den Conservator der steenen kamer kwam het volgende verslag in „De Conservator heeft van alle zijden (niet het minst van het Bestuur van het Genootschap) medewerking ondervonden, die aan de verzameling ten goede kwam. De samenwerking met 's Rijks Museum van Oudheden te Leiden (Directeur Dr. J. H. Ilolwerda) was aangenaam en vruchtbaar. Dr. E. A. Remoucliamps, Conservator

Archief | 1927 | | pagina 13