75 Kruidkundig Archief", 'torgaan der Ned. Bot. Ver. in orde. Voor de oprichting der Ned. Bot. Ver. had Van den Bosch zich vooral gewijd aan de studie der Zeeuwsche Elora. In 1841 publiceerde hij in het „Tij dschrif t voor Natuurlijke Geschiedenis en Physiologie" een „Enumeratio plantarum Zeelan- diae Belgicae in di gen arum". Hierop volgden een drietal supplementen (in de deelen VIII, X en XII van genoemd tijd schrift). Met nadruk vermeld ik, dat Van den Bosch hier vooral ook de fundamenten gelegd heeft van onze kennis der Zeeuwsche bryologische flora (rnusci en hepaticae), terwijl talrijke andere floristen der vorige eeuw deze plantengroepen maar al te zeer verwaar loosd hebben. De internationale beteekenis van Van den Bosch ligt in zijn publicaties over Indische pterydophyten. Vooral de familie der Hymenophvllaceae heeft hij monographisch bewerkt (1858, Inleiding tot de kennis der Hymenophyllaceae; 1861, Hymenophyllaceae Javanicae). Ook schreef hij in het Nederl. Kruidk. Archief over andere exotische Eilicales. Dr. Goddijn heeft in 1913,in een studie „Hymen ophyllaceae Javanicae, auctore R. B. van den Bosch, verschenen in de „Mededeelingen van 's Rijks Herbarium no. 17", de verdiensten van Van den Bosch op dit gebied op kritische en heldere wijze geschetst. Een heel andere figuur treedt ons tegemoet in de persoon van den eenvoudigen en bescheiden dorpsdokter A. Walraven. Ook al mag zijn internationale beteekenis nihil en zijn nationale beteekenis slechts gering zijn, toch is hij een der ijverigste en kundigste Zeeuwsche botanici geweest. De 19e Eebruari 1820 werd hij te Nieuw- en St. Joosland geboren. Hij bezocht gymnasium cn klinische school te Middelburg en vestigde zich in 1841 als arts te 's-Heer Arendskerke, korte tijd hierna trad hij in het huwelijk met Mejuffrouw A. M. Ivooman, stadsvroedvrouw te Middelburg. In 1844 vestigde hij zich te Hoek bij Terneuzen. Na nog eenige jaren te Lamswaarde, bij Hontenisse, de praktijk

Archief | 1927 | | pagina 157