80 De momenclatuur van deze enumeratie is in overeenstemming gebracht met de hedendaagsche d. e. t. heb ik de volgorde der vermelde species onveranderd gelaten. Het feit, dat deze collectie door ür. v. Hennekeler bijeengebracht werd, houdt geenszins in, dat al deze planten door hem zelf verzameld zijn. Er bestaan zelfs gegronde redenen om aan te nemen, dat dit niet het geval is. We vinden n.l. in de „Prodoinus Plorae Batavae II, ed altera (1893)" verscheidene van bovengenoemde opgaven vermeld, terwijl A. Walraven dan steeds als vinder wordt vermeld. Waar speci mina der in deze Prodomus vermelde mossen aanwezig zijn in het Herbarium der Nederlandsche Bot. Vereeniging, zoo kunnen we ons troosten met het feit dat, ook al is deze verzameling in haar geheel voor Zeeland verloren gegaan, zich te Leiden analoge exemplaren van een klein deel der collectie bevinden. In 1877, Van den Bosch was reeds gestorven, hield de Ned. Bot. Ver. haar jaarlijksche vergadering te Domburg1). Tegen woordig waren Dr. C. A. J. A. Oudemans (voorzitter), Dr. W. P. R. Suringar (conservator herbarii), Dr. O. M. van der Sande Lacoste, H. J. Kok Ankersmit, J. M. de Boer, A. Walraven, G. Post, L. J. van der Harst, Th. H. A. J. Abeleven (secretaris). Hieronder volgt een uittreksel der notulen, die ons binnenvoeren in de gemoedelijke spheer, waarin vroeger dergelijke bijeenkomsten plaats vonden. „De vergadering wordt tegen half elf uren door den voorzitter „geopend, waarna de notulen van het verhandelde in de 29e „vergadering worden gelezen en goedgekeurd Daarna „ging men over tot de benoeming van eenige gewone en honoraire „leden w.o. de heer 0. II. Elout, burgemeester van Domburg en „Jonkheer mr. de Jonge van Ellemeet uit Oostkapelle. De 1) In de jongste tijd hield de Ned. Bot. Ver. een tweetal meerdaagsche excursies naar Goes en omstreken n.l.: Juli 1908 (Verslag in „Nederl. Kruidk. Archief" 1908 pag. 27), Juli 1922 (Verslag in „Nederl. Kruidk. Archief" 1922 pag. 23 seq.), en een naar Zeeuwsch-VIaanderen: Juli 1913 (Verslag in „Nederl. Kruidk. Archief" 1913 (pag. 17—30).

Archief | 1927 | | pagina 162