81 „voorzitter, prof. Oudemans, deed vervolgens verslag betreffende „de toestand van bet Vereenigings-Herbarium. Ook sprak hij over „een nieuwe uitgave van de „Prodromus Plorae Batavae". Verder „wekte hij de leden op tot waarneming en opteekening der in hun „omgeving groeiende planten. De heer Suringar somde vervolgens „de aanwinsten der Bibliotheek op. Dr. Melchior Treub werd be- „noemd tot adjunct conservator herbarii. „Nadat nog diverse zaken afgehandeld waren, las Prof. Suringar „namens Dr. W. K. J. Schoor een inededeeling voor over de „afscheiding van zuren bij de kieming van tarwekorrels (Ned. „IC. A. II, III, pag. 101 seq.). „Daarna brengt de heer Walraven een tabel ter tafel, een „overzicht bevattende van de verspreiding der planten in de „provincie Zeeland en bespreekt enkele meer uitvoerig daarvan. „Hij zal die tabel verder completeeren en inzenden om als bijlage „tot het verhandelde in deze vergadering te dienen. Nadat prof. „Oudemans een en ander verteld had over de ziekte der koffie in „Britsch Indië deelt hij mede sedert het vorige jaar 44 nieuwe „fungi ontdekt te hebben en ten slotte doet de actieve praeses „nog een mededeeling over het ainvlum uit onrijpe vruchten van „Pisang Batoe." Het verslag sluit als volgt: „Als plaats voor de volgende vergadering wordt Leiden aan gewezen en besloten om den volgenden dag een excursie te „houden in de omstreken van Domburg tot Oost-ICapelle en „Oranjezon. Tot het medemaken dezer excursie zullen uitgenoodigd „worden de Heeren Lako en Prederiks, door geen titel aan de „vereeniging verbonden. „Nadat besloten was behalve in de „Leidsche Courant" ook een „kort verslag dezer vergadering in de „Middelburgsche Courant" „te plaatsen wordt deze vergadering door den Yoorzitter gesloten". „Namens de vereeniging voornoemd, „De secretaris, „Th. H. A. J. Abeleven." Archief 1927 6

Archief | 1927 | | pagina 163