XXVIII Gevonden op een kweekerij te Boskoop aan de oostzijde van de Gouw. Geschenk van den heer J. A. van Hoek aldaar. 14. 1641. Gouden dukaat van Zeeland. Het muntteeken na ZEL. Met 5 pijlen. Eenigszins besnoeid en scheef geslagenGoud. Verkade, pl. 78, no. 5. 15. 1646. Dubbele gouden dukaat van Zeeland. Munt teeken vóór CONCORDIA met ZEL. Zeven pijlenEraai. Zeldzaam. Goud. Verg. Verkade, 78, no. 3. 16. 1642. Dukaat van Westfriesland. Met muntteeken (lelie) van Wijntges. Met CRES. WES (lelie). Goud. Verg. Verkade, pl. 59, no. 2. No. 14, 15 en 16 afkomstig door aankoop uit de groote muntvondst van Zoutelande. 17. Weegschaaltje, gesloten in een langwerpig smal ebbenhouten doosje, vervaardigd door den balansmaker Jecker te Parijs. Met los gewicht van 4 gros, dat aan het einde van den hefboom moet worden aangehaakt, als het muntje 4 gros of meer weegt. Een tweede gewicht, vermoedelijk van 2 gros, is verloren gegaan. In het deksel een „Table des monnoies d'or, qui ont cours dans les différents Etats de l'Europe avec la designation de leur poids". Ducats de Hollande 66 grains. Dit zeldzame doosje is een geschenk van den heer K. Meertens te Middelburg". De conservator van het kabinet van natuurlijke his torie, die in Sept. 1926 het beheer dezer afdeeling aanvaard heeft, nadat mejuffrouw H. B. T. Schouten op haar verzoek daarvan ontheven was, bericht, „dat, dank zij de zorgen zijner voorgangers, de verzamelingen voortreffelijk in orde en in goeden staat zijn. Aanwinsten zijn niet te vermelden. Belangrijke col-

Archief | 1927 | | pagina 34