XXXII s •S S Omschrijving van liet voorwerp Verkregen door: Toelichtinge Zuid-Bevelandsche boe rin nen-kaphoed met lint, gedragen door een protestantsche om streeks 1850. TweeZuid-Bevelandsclie boerinnen - kaplioeden, gedragen door een pro testantsche omstreeks 1875—1900. Werden zonder lint gedragen. Zuid-Bevelandsche boe- riniien-kaphoed, met lint, gedragen door een katholieke omstreeks 1875—1900. Zuid-Bevelandsche boe rinnen -kaphoed met rouwlint, gedragen door een katholieke omstreeks 1875-1900. Schenking van J. Kreune te tlein- kenszaud. Idem. Idem. Idem. Hackenberg vertelde de gekochte prijzen gekleurd lint werd door den heer Hackenberg overgedragen aan de Commis sie voor Zeeuwsche Folklore. De heer dat bij altijd een gevoegd. Dit werd door den jongen rijder afgestaan aan de vrouw van den baas, wiens paard hij bereed, welke vrouw het dan bestemde voor den kaphoed. Men zeide dan: „het paard brengt het lint mede". Opgenomen in de verzame lingen van het Zeeuwsch Genootschap. De achter 18 omschreven kap hoed is van den oudst voor komenden vorm en draagt uitsluitend strooversiering. De omstreeks 18751900 ge dragen kaplioeden zijn voor zien van stroo- en kraalversie- ring. Oorspronkelijk droegen de boerinnen van beide ge zindten linten 0111 de kap lioeden gespeld. Later droegen de protestantsche vrouwen deze linten niet ineerde katholieke vrouwen zijn echter dit gebruik getrouw gebleven tot de kaplioeden tegen 1900 verdwenen. Algemeen geeft men als oorzaak van het in onbruik geraken van dit hoofddeksel op drukking op het hoofd en

Archief | 1927 | | pagina 38