It gading zouden vinden. Uitgaven betreffende de meest verschillende gebieden stroomen onophoudelijk toe en verheffend is de liberaliteit, waarmede de groote wetenschappelijke lichamen als de Koninklijke Akademie van Wetenschappen en de akademiën der andere hoofd plaatsen van de oude en de nieuwe wereld, hare schitterende en omvangrijke gaven schenken in ruil voor ons bescheiden „Archief". Waarom dan onze nieuwe en oude schatten niet gebruikt? Want ook onze oudere aanwinsten op bibliotheek-gebied trekken, in tegenstelling met het museum, blijkbaar niet de aandacht, die zij verdienen. Een tiental jaren geleden gaf Dr. A. W. Bijvanck eene beschrijving van den bijbel met miniaturen, afkomstig van de familie Radermaclier één deel verrijkt sinds 1911 de bibliotheek van ons Genootschap en wordt permanent uitgestald in het museum, het andere deel behoort aan het Koninklijk Oudheidkundig Genoot schap te Amsterdam. De tentoonstelling van werken uit de Provin ciale Zeeuwsche Bibliotheek, gehouden onder de auspiciën van de vereeniging „Voor de Kunst", in het begin van dit jaar in het Schuttershof te Middelburg, bevatte mede een aantal handschriften en gedrukte werken, in eigendom toebehoorend aan het Genootschap. Een enkele bezoeker doet zich een bepaald handschrift voorleggen. Doch overigens blijkt van belangstelling weinig. Als ik straks het jaarverslag ten einde heb gebracht, hoop ik, mijnheer de voor zitter, dat U mij wilt toestaan ter illustratie van het belang der bibliotheek eene aanwinst te vertoonen, die reeds langer dan eene kwarteeuw in de vitrine sluimert en, voor zoover bekend is, nog nooit eenige bijzondere opmerkzaamheid tot zich heeft getrokken 2). Het Genootschap heeft het overlijden te betreuren van den directeur den heer Jos. van Raalte en van de leden de lieeren 1) Noord-Nederlandsche miniaturen der 15de eeuw in handschriften van den Bijbel; Handschriften te Amsterdam en Middelburg, in: Bulletin van den Neder- landschen Oudheidkundigen Bond, X, blz. 260 vlg. 2) Toen dit verslag reeds was uitgebracht vernam ik, dat Mr. R. Fruin een kort artikel aan het hs. heeft gewijd, onder den titel: „Een voorlooper van Non Sordent" in „Minerva", feestnummer, Leiden 18 Juni 1900.

Archief | 1927 | | pagina 8