XX 2033. Zuid-Bevelandsch jakje, midden 19e eeuw. De nrs. 20312033 geschenken van de dames De Man te Middelburg". Betreffende de verzameling porselein en aarde werk bericht de conservator ..Door schenking werden verkregen twee Japansche borden. Meer nieuws is van deze afdeeling niet te vermelden". Het verslag van den conservator der schilder ij en luidt ,,ln de opstelling der schilderijen werd dit jaar eenige wijziging gebracht. Stukken, betrekking hebbende op de geschiedenis der 17e eeuw, werden in de „muntenzaal" bijeengehangen, zoodat hiermede ook door de grondige restauratie van de zaal, een geheel werd verkregen. Behalve portretten van Prins Willem de derde, de Ruijter en de Huijbert, vond hier het driemanschap Cats, van de Perre en Schaap een plaats. De tocht naar Chattam, een zee slag op de Zeeuwsche stroomen en een paar gezichten van zee uit op Vlissingen en Veere, vormen met deze portretten een goede afwisseling. Zulk een restauratie van enkele vertrekken, gevolgd door een meer methodische wijze van rangschikking der schilde rijen, zal voor de toekomst gewenscht zijn. fn de vergaderzaal werden nog enkele portretten gevoegd van menschen, die zich voor de geschiedenis van het Genoot schap verdienstelijk maakten. Matige verwarming der zalen blijft nog altijd eisch. Door de groote temperatuursverschillen heeft de verf der schilde rijen te lijden. Aanwinsten zijn niet te vermelden". Omtrent de munten en penningen meldt de con servator ..Ook in het afgeloopen jaar werd het Munt- en Penning kabinet verrijkt met verscheidene aanwinsten, waaronder ech-

Archief | 1935 | | pagina 28