V De conservator der Zelandia Illustrata meldt „De arbeid aan het tweede deel van den nieuwen catalogus werd voortgezet. Bewerkt werden dit jaar de doozen XI en XII, Zeeuwsch-VIaanderen bevattend. Met de beschrijving der aanwinsten sinds 1905, toen het laatste supplement in druk verscheen, werd een aanvang gemaakt. De aanwinsten waren ook dit jaar weinig talrijk en niet zeer belangrijk. Verworven werden o.a. een krijtteekening van het Hooge huis onder 's Heer Abtskerke, afgebroken in 1909, en een copie van de plattegrond eener meestoof. beide geschonken door den heer J. Kreune. te Heinkenszand. Van bijzonder gebruik valt geen mededeeling te doen Het verslag van den conservator der geschiedkun dige voorwerpen en zeldzaamheden luidt „Bij dezen heb ik de eer U mede te deelen dat er in mijn afdeeling geen verandering heeft plaats gehad. De volgende aanwinsten zijn verkregen 1. Een spinmolen, een draaimolen, een scheermolen en een spoelwiel. In gebruik geweest bij de familie Dormaar te Middelburg. Aangekocht. 2. Twee distilleerapparaten, waarvan een van metaal en een van aardewerk. Geschonken door Mevrouw Pienbroek- Verhulst te Middelburg. 3. Drie Alba amicorum. Geschonken door de erfgenamen van Mej. A. M. E. van Adrichem te Noordgouwe. 4. Een meekrapspade. Geschonken door den Heer B. Balleur te 's Heerenhoek. 5. Een meekrapspade. Aangekocht. 6. Een meekrapdekker en een kiemsteker. Geschonken door den Heer G. van Dijke te 's Heerenhoek. 7. Een getuigschrift van het bestuur der Fransche school te Middelburg voor den leerling B. van der Mandere (1820). Geschonken door Mr. S. N. B. Halbertsma te Rotterdam. 8. Een gesmeed ijzeren wapen van Zeeland, afkomstig uit de Muntpoort te Middelburg. Geschonken door den Heer P. A. Pieters te Vlissingen.

Archief | 1936 | | pagina 11