60 Groot Agtbare regeringe deser stad aan haare concepten heeft gelieven te geven, met aan haar te gunnen en verleenen derselver gratieus Octroy van dato 12 December 1722, om voor den tijt van sesendertig jaaren binnen dese stad en Jurisdictie vandien alleen en met seclusie van alle andre eenige Zaagmolens te mogen opregten. En geconsidereert dat dese Sociëteit niet soude kunnen wesen van de gewenste vrugt en duersaamheit, ingeval men dat werk quam aan te vangen zonder alvoren te hebben vastgesteld een ordentelijk regle ment, soo verklaren zij comparanten bij desen ten eynde voorschreve vast te stellen en stabileren de volgende ordre 1. Eerstelijk zal deze Sociëteit bestaan in sestien persoonen, die stem en voijse sullen hebben over alle saken dese Sociëteit concernerende, waar toe haar hebben verbonden en verbinden mits desen DHeeren Hermanus van de Putte voor 1/s part. Coenraat Coenraats voor Vi6 part, Johan van de Perre voor Vig part, Johan Constantijn Matthias voor Vs part, Pieter Reaal Paspoort voor Vh> part, Johan Assueris Schorer voor Vie part, Samuel Radermacher voor Vi6 part, Johan Cornelis Radermacher voor Vi6 part. Hendrik van Oort voor Vi6 Part. Anthonij van Bevenage voorVie part, Isaacq Meeusen voor Vig part, Bartholomeus van de Coppello voor Vi6 part. Cornelis Gijse en Job Stellenaar te zamen voor Vi6 part. Jan de Muijnck voor Vig part. Vervolgens zullen de heeren, die hun in dese hebben geengageert voor een agste part, tallen tijde de liberteijt heb ben, om de helft van haar Ed. portie te stellen op een anders naam, die alsdan mede sonder tegenseggen van imand in de vergaderinge der geintresseerdens sal mogen compareren

Archief | 1936 | | pagina 128