61 voijse en stem hebben als alle de andre. En aan Messrs Cor nells Gijse en Job Stellenaar werd om goede redenen zonder consequentie geaccordeert, dat zij beijde te zamen altoos in de vergaderinge der geintresseerdens sullen mogen komen en adviseren dog dat zij gesamentlijk maar een stem sullen uijtmaken, maar een van beijde comparerende sal volkomen stem hebben als alle andre. 2. Het sal een yder wel vrijstaan, een gedeelte off gedeelten van sijn sesthiende part, aan een off meer personen over te laten maar soodanige schuijlende portioniers sullen noit in de Sociëteit mogen komen off bekend staan, veel min voijse off stem hebben. Ook sal imand stervende en meer als een ervgenaam nalatende maar een van alle, off een voogd over alle de weezen mogen compareren en stem hebben, gelijk de weduwen van overledene, stemhebbende portioniers mede bij procuratie zullen mogen qualificeren een man, die bij drij vierde parten van de leden der Sociëteit zal werden voor aangenaam verklaart. 3. In alle saken dese Sociëteit aangaande sal propositie en omvrage gedaan worden door den heer Burgemeester van de Putte, die bij desen wordt versogt en geauthoriseert om altoos in de vergaderingen te praesideren en bij zijn Edele's onver hoopt overlijden off ten afscheijden van de Sociëteit zal den volgende heer presideren, en zoo vervolgens nade ordre hier voorenstaande, sullende in alle saken gevolgt werden de sentimenten van de meerderheit uijtgesondert in gevallen daar van hier naar anders staat gestipuleert. 4. Werd vastgesteld te voldoen aan de requisiten van 't ver leende octroy, en vervolgens ten eersten doenelijk te doen afdijken het schorre bij de sociëteit in ervpacht aangenomen van den heer van Nieuwerkerke, alsmede soo haast doenelijk binnen die dijckage op te regten drij bequame saagmolens, te weten een van de grootste soort, een middelbare en een kleijne.

Archief | 1936 | | pagina 129