62 5. Tot het maken van de geprojecteerde dijckagie en den opbouw van gemelde molens met de noodige huising en hout- logien mitsgaders tot het doen van de houtnegotie zal ijder geintresseerde voor een sesthiende part gehouden zijn te fur- neren seshonderd ponden Vlaams, en dus te zamen negen duijsend seshonderd ponden Vlaams, en ingeval meerder daar toe noodig mogt bevonden werden, zoo sal de meerder- heit van de geintresseerdens mogen resolveren voor rekeninge van de Sociëteit ten minsten prijse op intrest te negotieren nog seven duysend sesentsestig ponden dertien schellingen en vier grooten, en zulcx het capitaal mogen extenderen tot honderd duysend guldens incluijs en hooger niet. Dog in geval bij Heeren, die te zamen twaalv sesthiende off meer parten in dese sociëteit uijtmaken, geoordeelt wierd, dat meerder geld tot nut van de societeijt behoorde geemploijeerd te werden, soo sullen deselve mogen resolveren en concluderen tot nog verdere negotiatie van penningen voor de gemeene sociëteit, waaraan de minderheid zig sal moeten gedragen. 6. Tot den aanbouw van meerder molens als voorschreven staat, zal niet mogen werden geresolveert als bij twaalf stemmen. 7. DHeer Burgemeester van de Putte zal altoos als praesident in de directie blijven en zijn voor dit loopende jaar beneffens Sijn Edele gevoegd dHeeren Samuel Radermacher en An- thonij van Bevenaege, Cornelis Gijse, Job Stellenaar en Jan de Munck onder de naam van Commissarissen en gemelde monsieur de Munck als boekhouder, en na de expiratie van dit loopende jaar sal over de verdre directie nader werden gedisponeert, welke ses directeuren gesamentlijk sullen hebben de directie over alle saken de Sociëteit concernerende, waar aan de verdre haar sullen moeten gedragen. 8. Die als nu eerst tot de directie zijn gequalificeert, zullen

Archief | 1936 | | pagina 130