63 mogen reguleren de termijnen van de te doene furnissementen van penningen, daarvan zij veertien dagen te voren aan alle de geintresseerde bij billiet sullen moeten advertentie geven en ingeval imand in gebreke bleve, het gerequireerde fur- nissement te doen, uytterlijk binnen drij dagen na het ver strijken van gemelde veertien dagen, soo sullen voor rekeninge van de gebrekige, die gerequireerde furnissementen mogen worden genegotieert ten intresse van een halv parcento 's maands, waarvoor de portien van soodanige gebrekige zullen wesen verbonden en gerealiseert gelijk de portien van een ider geintresseerde mede sullen verbonden blijven voor alle 'tgeene imand van haar in tijden en wijlen aan de Sociëteit sal verschuldigt worden, uijt wat hoofde het soude mogen wesen. 9. Eenige penningen boven de gefixeerde somme van negen duijsend seshonderd ponden Vlaams noodig zijnde, zullen de heeren praesident en vier commissarissen deselve ten minsten interesse mogen negotieren tot 7066 13:4. Vis incluijs als bovengesegt en daarvoor de noodige wisselbrieven teijkenen, waar voor de geheele Sociëteit sal verbonden wesen gelijk een ider sigh daarvoor verbind bij desen, doch zal ider zijn aandeel mogen furneren en daarvan intrest profyteren als andre, die geld bij leeninge komen te geven. Voorts sal de leeninge van penningen ten minsten intresse eerst aan de geintresseerdens werden gepresenteert, eer men van andre buijten de Societeijt penningen zal emploijeren. 10. Tot alle benificien van dese Sociëteit dependerende, als boekhouder en wat meer soude mogen wesen, zullen ge- prefereert werden de geintresseerde in desen. Zullende soo wanneer meer als een geintresseerde tot eenig benificie hun dienst komen aan te bieden, hetselve vergeven werden bij de meerderheit, sonder dat de pretendenten daar over mede sullen mogen voteren off stemmen, maar ingeval drij vierde parten van de geintresseerdens, die haar dienst niet komen

Archief | 1936 | | pagina 131