79 het passeren en teekenen van dit contract door haren voor noemden echtgenoot behoorlijk geadsisteerd en geauthori- seerd, de WelEdelgeboren Vrouwe W. C. van den Brande, wed. Slicher. DeWelEdele Heeren J. C. Andriessen, koopman, Mr. P. G. Schorer, lid van de Staten van Zeeland, en C. Ie Nobel, koopman, wonende de comparanten binnen deze stad. Welke Heeren en Vrouwen comparanten door aankoop eigenaars geworden zijn van de Zaagmolens, met derzelver Huizen, Gebouwen, Houtloodsen en hetgeen daar verder aan toebehoort, zooals alle dezelve zijn staande en gelegen in den Polder, teinden den Oosterschen Havendijk dezer stad, en binnen deze stad, en tot den eigendom daarvan zijn ge rechtigd te weten, de vier eerste comparanten elk voor 3/i6 portiën, en de twee laatste comparanten elk voor Vs portie, en verklaren bij dezen, voornemens te zijn daarover met elk ander aan te gaan eene Sociëteit van Negotie, onder de firma van ,,de Nieuwe Sociëteit der Zaagmolens te Middelburg, en voorts te zijn geconvenieerd en overeengekomen in maniere navolgende Artikel 1 Het fonds dezer Sociëteit zal bestaan en gebracht worden tot een kapitaal fonds van 160.000, welk kapitaal zal worden aangebracht en gefurneerd door de Geinteresseerden na rato dat er penningen zullen zijn benoodigd, ieder voor zooveel zijn aandeel in deze Sociëteit bedraagt. Artikel 2. Deze Sociëteit zal bestaan uit acht en uiterlijk negen deel- genooten, zonder meer. Artikel 3. De Directie van de Sociëteit van Negotie berust bij de deel- genooten gezamenlijk zoodanig dat, al ware het dat een derzelver daarin grooter aandeel had dan een ander de stem ming niet naar die evenredigheid, maar alleen hoofdelijk geschiedt, terwijl door de gezamenlijke deelgenooten, de eigenlijke werkzaamheid onder den naam van Hoofd-Directie

Archief | 1936 | | pagina 147