82 Artikel 12. Bij deze Sociëteit zal door de Geinteresseerden worden aangesteld een kantoorbediende op een jaarlijks trakteóient van 800, onder toezicht van de Hoofd-Directie, en welke kantoorbediende bij absentie van Hoofd-Directeuren gelden ontvangt en daarvoor quitantie als anderzins geeft en voor zijne handelingen en administratie ten hunnen behoeve cautie stelt. Artikel 13. De Hoofd-Directeuren worden gequalificeerd alle brieven en rekeningen specterende deze Sociëteit te teekenen, zullende tot cautionement voor hunne goede en getrouwe administratie verstrekken hunne aandeelen in deze Sociëteit dewelke zij verklaren daarvoor speciaal te verbinden. Artikel 14. De rekening van deze Sociëteit jaarlijks zijnde opgemaakt, zal van de zuivere winst eerst worden betaald de interest van vijf procent van de gefurneerde kapitalen en van het alsdan overschietende zal drie vierde worden uitgedeeld aan de deelgenooten pro rato hun gedaan furnissement percents gewijze te berekenen, terwijl het resteerende één vierde zal dienen voor een accresseerend fonds, totdat het een kapitaal van 40.000 zal bedragen, welk kapitaal alsdan zal dienen en blijven voor een waarborgfonds, tot vestiging van het crediet en tegemoetkoming aan alle onverhoopte eventueele schade, welke deze Sociëteit zou kunnen treffen, ten dien effecte, dat het voorschreven waarborgfonds hetgeen altijd geerekend wordt tot het aandeel van ieder geinteresseerden te behooren in dezelfde evenredigheid als gemeld aandeel staat tot dat der overige geinteresseerden met gemeen overleg der geinteresseerden op eene secure wijze a deposito zal kunnen worden uitgezet tot zoolang het geheele kapitaal van 160.000 hierboven gemeld zal gefurneerd zijn, terwijl dit furnissement geheel geschied en bovendien nog meer gelden voor den handel benoodigd zijnde het meergemelde waarborgfonds daar toe bij voorkeur boven het opnemen van

Archief | 1936 | | pagina 150