83 gelden a deposito zal worden aangesproken en alzoo de bedoelde waarborg in den handel der Sociëteit zelve overgaan, ten ware met algemeene toestemming der geinteresseerden over dit fonds anders mocht worden gedisponeerd. Artikel 15. De Huizen, Schuren, Loodsen, Molens en Houtwaren zullen voor brandschade jaarlijks worden verzekerd. Artikel 16. Iemand der geinteresseerden zijn aandeel in deze Sociëteit willende verkoopen, zal hetzelve alvorens aan de gezament- lijke geinteresseerden ter overneming moeten aanbieden tegen zoodanigen prijs zijn aandeel in het waarborgfonds er onder begrepen zooals hetzelve op de boeken bekend staat, doch ingeval dezelve overneming wordt afgeslagen, zal het zelve aandeel publiek of uit de hand mogen worden verkocht, behoudende echter de gezamenlijke geinteresseerden aan zich de faculteit van naasting van het verkocht aandeel tot den daarvan gemaakten prijs, gedurende zes weken nadat zij van den gedanen verkoop schriftelijk zullen hebben kennis ge kregen, zullende dienvolgens ieder geïnteresseerde verplicht zijn zulks bij het verkoopen eener actie publiek te maken teneinde de kooper daarvan worde geïnformeerd. Artikel 17. Bij overlijden van een der geinteresseerden zullen deszelfs erfgenamen het aandeel in deze Sociëteit willende behouden, verplicht zijn daarvan kennis te geven binnen den tijd van zes maanden na voorschreven overlijden, en zal bij minder jarigheid der erfgenamen of zoolang het voorschreven aan deel bij dezelve in gemeenschap bezeten wordt, zal iemand van hunnentwege bevoegd zijn, om bij de opneming der jaar- lijksche rekening te assisteren zullende bij gebreke van voorschreven kennisgeving, en nadat dezelve daartoe alvorens door de gezamenlijke geinteresseerden zullen wezen geïnter pelleerd, de geinteresseerden in deze Sociëteit het recht heb-

Archief | 1936 | | pagina 151