85 neutrale deskundige personen daartoe van weerszijden als arbiters te benoemen met recht van adsumptie van een derden, ingeval de benoemde arbiters het niet eens moch ten zijn. Artikel 23. Deze Sociëteit zal niet vermogen te worden gedissolveerd als met consent en toestemming van drie vierde der stem hebbende geinteresseerden. Op alle welke bovenomschreven voorwaarden en bepalingen verklaren de Heeren en Vrouwen comparanten dezelve So ciëteit van Negotie aan te gaan verklarende tot nakoming van elk derzelve te verbinden alle hunne goederen als naar rechten. Aldus gedaan en gepasseert binnen Middelburg voor noemd, in presentie van S. van de Sande, deurwaarder, en P. Buijs, kruidenier, beide wonende binnen deze stad, als getuigen hiertoe verzocht, dewelke deze met de Heeren en Vrouwen comparanten en mij notaris hebben onderteekend, na gedane voorlezing. Was geteekend J. H. Schorer, M. P. Versluijs geboren van den Brande, M. E. C. Versluijs, W. C. van den Brande, wed. Slicher. C. Andriessen, P. G. Schorer, C. Ie Nobel Jz., S. van de Sande, P. Buijs, P. van de Graft, notaris"1). Deze acte werd den 4 April 1815 door den Souvcreinen vorst bekrachtigd. Ongetwijfeld heeft men toen met de beste voornemens be zield en vol hoop de zaak aangevat. Zoo heeft men op 14 April 1819 het uitdiepen der „komme" en balkhavens aan besteed en op 8 Mei 1826 nog een stuk dijk onder Arnemuiden aangekocht uit den boedel van vrouwe Suzanna Elizabeth Sluijmer, weduwe van den heer Ericus de Lang, en waar schijnlijk heeft men ook de verplichte deelneming aan de Commissie van toezicht en beheer over de nieuwe keersluis in 1818 bij Arnemuiden gebouwd, waarin de Sociëteit naast de gemeente Arnemuiden, de polders van Nieuw- en St. Joos- 1) Deze acte is afgeschreven uit de portefeuille stukken betreffende de Zaagmolens, in het archief der gemeente Middelburg bewaard.

Archief | 1936 | | pagina 153