90 In elk geval is het zeker, dat toen op 13 November 1841 de molen De Phenix door den bliksem getroffen afbrandde, deze phenix niet uit zijne asch is herrezen, hetgeen niet op een florissanten gang van zaken wijst. Evenmin pleit daarvoor, dat toen in 1849 de boekhouder J. H. Vreeken was overleden, zijn opvolger J. C. Koster slechts 600,salaris kreeg in plaats van 800,zooals zijn voorganger. Daartegenover staat dat volgens aanteekening in de notulen van 1 April 1857 de balans toen sloot met een voordeelig saldo van 10007,42, terwijl aan de aandeelhouders 6 werd uitgekeerd, terwijl elk der kantoorbedienden met eene grati ficatie van 100,werd bedacht en het weekgeld der be dienden aan de houtloodsen en der paardeknechts op 6,50 per week werd gebracht. Hoe dit nu zij na den dood van Christiaan le Nobel werd de heer G. A. Fokker voorloopig met de leiding belast. Zelf directeur te worden weigerde deze pertinent. Onder handelingen met den heer K. Schraver te Purmerend hadden tot resultaat, dat deze op 6 December 1859 op het kantoor der Sociëteit met ingang van 1 Januari 1860 als directeur werd geïnstalleerd. Denzelfden dag nog moet hij evenwel bezwaar hebben gemaakt alsdan zijne functie te aanvaarden wegens huitensporig hooge taxatie van den houtvoorraad op 31 December 1858. Nadat zulks op eene buitengewone ver gadering van aandeelhouders op 10 December was mede gedeeld besloot men op eene tweede twee dagen later te trachten ,,met spaarzaamheid en zoo veel mogelijke bezui niging er weer boven op te komen en heeft de heer Schraver dan toch nog de betrekking aanvaard op de volgende voor waarden 3000,tractement met toelage van 300,voor houden van kantoor en vrije woning, reiskosten en minstens voor vijf jaren, maar met beding dat ingeval de zaak weer ruim 5 mocht afwerpen, hij alsdan als geïnteresseerde zou moeten worden opgenomen. Desondanks liep het nu spoedig met de Sociëteit ten einde. In de vergadering van aandeelhouders werd den 6 Januari 1860 medegedeeld, dat de waarde van gezaagd hout aan de

Archief | 1936 | | pagina 158