91 molens 15000,aan de houttuinen 52000,bedroeg, de waarde aan balken 29900.samen 96900,en ,,is" zoo vervolgen de notulen zelve "tot aller ontzetting ver nomen, dat het verlies op de waarde van de inventaris 1858 van zoodanigen omvang is, dat te dezen afdoende maatregelen moeten genomen worden en wordt besloten daartoe eene vergadering te bepalen, zoodra de Directeur de juiste waarde van den inventaris zal hebben leeren kennen en in het alge meen eene voorloopige balans zal hebben opgemaakt Naar aanleiding dezer balans, blijkens welke de baten 200000, minder bedroegen dan de lasten, viel dan ook op de buiten gewone vergadering van 3 Februari met eenparig besluit de beslissing de Sociëteit in staat van faillissement te doen verklaren. Tot curator werd gekozen mr, P. J. G. van Dig gelen, terwijl de heeren A. G. Fokker en Mr. J. Snijders de zaak met hem zouden afhandelen met aanwijzing van den heer Schraver die zich slechts nog als eenvoudig kantoorbe diende der Maatschappij wilde zien aangemerkt om als deskundige zijn advies te willen uitbrengen1). Ingevolge vandien is dan ook op 6 Februari daaraan volgende het vonnis van faillissement door de rechtbank te Middelburg gewezen met aanwijzing van mr. Van Diggelen, advocaat bovengenoemd, en J. M. Brieve, procureur, tot curatoren, waarna nog bij vonnis van 8 Februari tijdelijk voortzetting van het bedrijf werd bevolen. In welk eenen hopeloozen toestand de Sociëteit verkeerde blijke uit onderstaande Concept-balans over 1859. Debiteuren. Huis en erf op den Seisdam 524,875 Transporteeren 524,875 1Op deze vergadering waren aanwezig de directeur H. Schraver en van de aandeelhoudersmr. C. W. E. Vaillant, mr. Vaillant uit Den Haag, C. K. Vaillant uit Amsterdam, W. M. Engeberch q.q. wed. Ie Nobel. Z. Snijder, jhr. C. P. L. van Kinschot, P. Dumon Tak q.q. en A. H. G. Fokker.

Archief | 1936 | | pagina 159