96 5 duim, 1 luitouw 17 vaam 4y2 duim, 1 dito 16 vaam A]/2 duim, 8 zeilen, en eenige houten gereedschappen. Volgens plaatselijk gebruik geschiedde de verkoop bij in schrijving, opbod en afslag, met eene premie van één procent voor den hoogsten inschrijver. Deze eerste inschrijving kon met eene tweede inschrijving worden verhoogd met eene premie van vijf en twintig procent voor het verhoogde bedrag. Het bedrag der eerste en tweede inschrijving werd,dan opgeroepen en kon bij opbod worden verhoogd, waarbij voor elke verhooging door den bieder vijf en twintig procent van de geboden som werd genoten. De eerste koop werd ingeschreven door den heer J. Agelink van Rentergem te Middelburg voor 8000,en bij eene tweede inschrijving verhoogd door J. J. den Bouwmeester te Middelburg met 10269,te samen alzoo 18269, Dit bedrag werd bij opbod niet meer verhoogd, zoodat deze eerste koop voorloopig werd toegewezen aan den heer J. J. den Bouwmeester want na afloop van den verkoop van het zesde perceel zouden deze zes perceelen, te zamen en in eene massa worden geveild. Voor verdere bijzonderheden omtrent den verkoop raadplege men onderstaand overzicht, dat evenwel toch nog niet precies de juiste opbrengst aan geeft De zes eerste koopen, die daarin samen 22428,76 opgebracht hebben, werden hierna nog gemijnd en aan laatst genoemden heer voor de firma Den Bouwmeester, Borsius en van der Leijé toegewezen voor 22500,zoodat de totale opbrengst bij slot van rekening 29849.heeft bedragen.

Archief | 1936 | | pagina 164