103 alles op het terrein te zien en te bevragen of bij A. van der Weg te Dordrecht. In October liet men den hoogen schoor steen ervan in zijn geheel neerstorten. Na het opruimen van de afbraak van den molen en van nog twee houtloodsen verkocht genoemde Van der Weg de drie arbeiderswoningen bij den ingang van het terrein staande met den grond geza menlijk groot 1 H.A. 93 A. en 30 c.A. aan Cornells Klap geheel perceel I dus en daar deze ook de hand heeft weten te leggen op perceel II en III en ook nog op de 19 A. 20 c.A. van perceel V, is deze ten slotte eigenaar van bijna geheel het terrein, dat vroeger aan de Zaagmolens had behoord. Zijn gelijknamige zoon vestigde zich in 1904 metterwoon in een der overgebleven huizen op perceel I, bouwde daarbij eene landbouwschuur en overleed in 1909. Perceel IV, waarop de in 1879 verbrande houten huizen hadden gestaan, bleef in het bezit van den oorspronkelijken kooper P. van Leerdam. De weduwe van Cornelis Klap deed de oude arbeiderswoningen, waarin zij en haar man gewoond hadden, afbreken en een nieuw woonhuis bouwen, dat in den voorgevel nog een steentje toont met den datum 14 Augustus 1912. Thans is haar zoon Jacobus Klap na haar dood op 27 December 1927 nog eigenaar van het hofsteedje, hetgeen nog altijd „De Zaagmolens" wordt genoemd. Zoo zijn dan ten slotte wat hier en daar verspreide aan- teekeningen en eene portefeuille stukken, nog bewaard in het archief der gemeente Middelburg, voor het samenstellen van bovenstaande geschiedenis gebruikt, een aantal teekenin- gen 1en een steen, berustende in de verzamelingen van het Zeeuwsch Genootschap, een schilderijtje door E. van Wulven in het bezit der familie Rozemond, de komme op het gewezen terrein, door den tegenwoordigen eigenaar gebruikt voor waterput en eendenvijver, de balkengaten en wat muur brokken van het oude „Sas", alsook nog enkele kaarten en benamingen de weinige en onopvallende oorspronkelijke her inneringen aan deze éénmaal bloeiende industrie. Nagtglas, Zelandia Illustrata I p. 651.

Archief | 1936 | | pagina 171