XII keel- en achterlinten hoedversiering. Geschenk van mevr. van de Commené, Rusthuis Middelburg. No. 2086. 2 Z.B. kaphoeden, 1850. Geschenk van mej. Kolf van Oosterwijk, Amsterdam. Verder aan oude voorwerpen r No. 2052. Breibakje van Betje Wolff. No. 2053. Zilveren kluwenbakje. Geschenken van mevr. Wijnaendts Francken-Dyserinck, Den Haag. No. 2054. Verzilverde tabaksdoos met inscriptie C. van Oosten Kruiningen 1851 en het wapen van de boogschutters de drie korenbloempjes. Geschenk van den heer G. D. van Oosten te Ierseke. No. 2058. Zilveren lepel, 18e eeuw. Geschenk van den heer E. C. van Dissel, Goes. No. 2061. Zes dobbelsteenen van een pakspel in doosje 1880. Geschenk van den heer H. L. F. de Kat, Nijmegen. No. 2062. Een ellemaat tevens wandelstok met ivoren knop. Gebruikt door den koopman in ellegoed, die met „de pak' door 't land ging. Gewoonlijk droeg hij de pak eraan op zijn schouder. Geschenk van Mr. A. Meerkamp van Embden, Middelburg. No. 2078. Eikenhouten naaldenkoker. No. 2077. Kinderboodschapmandje en zwarte boodschap mand. Geschenk mej. van de Gruyter, Middelburg. No. 2087. Oud eiken hangkastje. Geschenk mej. Kolf van Oosterwijk te Amsterdam. Twaalf stuks handwerken werden ingezonden (op verzoek Landbouwhuishoudschool Zieriksee) naar de tentoonstelling Museum voor Onderwijs te 's-Gravenhage". Wat de collectie porselein en aardewerk betreft deelt de conservator mede ,,De verzameling bleef in denzelfden staat. Nieuwe aan winsten werden niet verkregen". Het verslag van den conservator der schilder ij en heeft dezen inhoud

Archief | 1936 | | pagina 18