128 is of kan dit het geval niet zijn, want voorondersteld dat hij werkelijk den last aan den heer Bouricius hebbe gegeven om op de plaats, alwaar hij aan den grond is geraakt, post te vatten, moest de heer Bouricius als zeeman toch weten of hij er konde blijven en in allen gevalle zich vlot hebben gehouden. Ik schrijf dus het voorval alleen toe aan een misverstand en welligt ook aan den overdreven moed onzer dappere zeelieden. Den 7 Augustus had het gevecht bij en op het dorp Sint Anna ter Muiden plaats. Hier toonde de dappere Van Hop- bergen wederom wat beleid en welberaden moed vermag. Met een veel geringere magt zonder geschut joeg hij den vijand, welke twee stukken bij zich had, op de vlugt en van ons grondgebied, hem een aanzienlijk verlies toebrengende. Van onze zijde werden de kapitein der 9e Afdeeling infanterie De Greeff en kapitein Spaan van de schutterij gekwetst, terwijl wij eenige manschappen aan dooden en gewonden verloren 1 Den 11 e Augustus deed de kolonel Ledel eene verkenning uit Aardenburg naar de zijde van Eede en Stroobrugge. De Belgen schijnen van den voorgenomen togt tijdig onderrigt te zijn geweest, althans wachtten zij onze troepen zoo men wil met eene magt van 6 a 7000 man in de met hout bezette streken van Eed'e in positie af en boden eenen heftigen tegen stand, doch werden na een hardnekkig gevecht van bij de 3 uren door de onzen uit alle hunne stellingen verdreven en op de vlugt gejaagd. De vijand schijnt daarbij 60 a 70 man aan dooden, waaronder verscheidene officieren, en een groot aantal gekwetsten verloren te hebben. Van onze zijde hadden wij een 40 tal dooden en gewonden. Onder de zwaar ge wonden bevonden zich de bataillonsadjudant der 9e Afdeeling infanterie, de heer Van Hoeij en de luitenant der artillerie De Raad. onder de ligtgewonde de luitenant Van der Lin den van de 9e Afdeeling infanterie. Des vijands verschan- 1) Zie over het gevecht van 7 Aug. 1830 te Sint Anna ter Muiden o.a. Van Kampen a.w. blz. 349351 Callenfels, a.w. (Cadsandria 1858) blz. 312 Wupperman, a.w. blz. 292296 Ryelandt, a.w. p. 300 Ter Linden, a.w. p. 286.

Archief | 1936 | | pagina 196