XV De nummers 4 tot en met 9 geschenk van den conservator. 10. Brabant. Karei de Stoute 14671477. St. An- driesgulden, geslagen te Antwerpen. De Witte 501 Goud". Het verslag van en conservator der ethnographi- sche voorwerpen luidt „In het verslagjaar waren geene nieuwe aanwinsten te boeken. In de opstelling der voorwerpen kwam in zooverre verandering, dat verschillende objecten, behoorende tot an dere afdeelingen, uit de voor de ethnologie bestemde lokalen zijn verwijderd, om elders in het Museum een plaats te vinden. Er is daardoor meer plaats gekomen en het ten toon gestelde zal daardoor beter te zien zijn". De conservator van het kabinet van natuurlijke historie brengt verslag uit over twee jaren en vermeldt „De verzamelingen verkeeren in redelijk goeden staat. De aanwinsten stemmen tot tevredenheid. De opstelling voor het publiek behoeft dringend ver betering. Als aanwinst moet in dit verslag over twee jaren in de eerste plaats met groote waardeering vermeld worden de uitgebreide collectie naturalia, uit de nalatenschap van W o 1- rad Ulrich Schuurman, arts, geboren 14 Februari 1891, overleden 11 Augustus 1934, laatstelijk neuroloog en psychiater te Middelburg, door zijne weduwe, mevrouw Schuurman-Keg, aan ons genootschap geschonken. Deze veelzijdige verzameling zoölogica en geologica bevat geen Zeeuwsch materiaal, maar is toch voor het museum van veel nut ter vergelijking en verduidelijking van in Zeeland ge vonden voorwerpen en ter aanvulling van de algemeen oriënteerende dierkundige en geologische collecties. De ver zameling is ingeschreven onder de nummers 30013260, terwijl de vogeleieren nog geen nummer hebben ontvangen. De lijst der overige geschenken, die niet minder welkom waren, moet wegens plaatsgebrek blijven liggen.

Archief | 1936 | | pagina 21