XXII Middellandsche Zee ingekomen. Het is een collectie van plm. 50 soorten, door hem verzameld aan de Zuidkust van Frank rijk. Het zijn in hoofdzaak kleine soorten, die men in de meeste sierverzamelingen niet aantreft en die daardoor juist belang rijk zijn, ook omdat zij een juist beeld geven van de week- dierenfauna ter plaatse. Van den heer P. J. van der Feen Jr. te Domburg kwam een verzameling met in hoofdzaak Zeeuwsche schelpen in, welke bestemd zijn om ingevoegd te worden tusschen de aanwezige soortgenooten. Van den heer C. J. de Vuist, oud Indisch onderofficier te Sint-Laurens, ontving het Genootschap een mooie collectie tropische schelpen die door hem verzameld zijn in Straat Soenda en op andere plaatsen. Van den heer L. Bootsgezel te Breskens ontvingen wij eenige schelpen van Madeira, waaronder zeer mooie Patella's. De heer F. P. Klinge te Brighton, Engeland, zond ons een aantal schelpen van de Zuidkust van Engeland, waaronder veel mooie Patella's van dezelfde soort als op de Zeeuwsche zeeweringen ook wel gevonden worden, maar de Engelsche zijn veel rijker gevarieerd, meer gelijkende op die van de Fransche Falaise. Tenslotte werd het museum verrijkt met een zeer belangrijk aantal Zeeuwsche soorten, afkomstig uit de Westerschelde. Door bemiddeling van den heer A. Slabber te Middelburg verkreeg de conservator toegang tot den schelpenzuiger Marie" uit Den Briel. In samenwerking met den heer Slabber is in den afgeloopen winter een zeer groote hoeveelheid zuigerschelpen uitgezocht. Zoowel nieuwe soorten als betere exemplaren van op de Zeeuwsche stranden reeds gevonden soorten kwamen in massa voor den dag. Als voorbeeld noe men wij Area barbata, waarvan slechts enkele, meest ge schonden. exemplaren aanwezig waren. Hiervan vonden wij eenige honderden exemplaren, waarbij zeer fraaie, gave stukken. Een ander voorbeeld is Cardita senilis, waarvan het zelfde is te vermelden. Uit het feit, dat van verschillende Zeeuwsche soorten nog maar een enkel stuk is gevonden uit

Archief | 1936 | | pagina 28