29 id. en ouden poire (id.). id. au coste du zuyt que on dist ludendyck (id.), id. appellez twaelf meedekin (id.), id. qui se appelle Domasslant (id.), id. appelleez den bee (id.), f. 26. en terre dit coman Hanninslandt derriere la maison dc coman theeus de oestende (id.), id. appellee Zant (id.), f. 26v. appellee le waelmeet (id.), id. au lieu appellee en thios in die cleyn loere (Oudelant). f. 31 v. gisant empres le duvenkette (Schellacht). f. 33. gisant vers Werve empres la dye (Welsingen). f. 35v. appelleez le scluzegemet (Vliessingen). Ook komen er aardige Zeeuwse persoonsnamen in voor, o.m. Wolfaert Loefzoen de Everringen f. 23) Olivier le Cordewanier (f. 23v) Willem pieters busenaers (f. 24v) Jacob Jan pierre Lubbe zoen (f. 30) pierre fil du viele pierre nomme oudpierszoen (f. 31Catherine que l'en appelle en thios leetwijf (f. 31 v) pierre Heynric beutzoen (f. 32v) Lem Bon (f. 33v). Maar in onze ogen is Valach (f. 26) wel de belangrijkste, in verband met de door ons in N.G.N. IX, p. 92 vooruitgezette etymologie van Walcheren. Ten slotte vermelden wij dankbaar de hulp, ons bij dit onderzoek verleend door Mr. A. Meerkamp van Embden, archivaris van het Rijksarchief in Zeeland en zijn personeel, waaronder mej. Dr. D. A. Felix, hoofdcommies-chartermeester, ons met nooit versagende welwillendheid behulpzaam was bij het oplossen der dubia, die bij de ontcijfering van dit met kleine letter geschreven 15-eeuwse Franse handschrift nogal eens voorkwamen.

Archief | 1936 | | pagina 87