II beter worden verbreid dan door het aanschaffen van nuttige boeken en tijdschriften Als tweede feit van beteekenis noem ik het sluiten van een abonnement op ,,De Idee", het tijdschrift van het Bolland Genootschap voor Zuivere Rede, alsmede het aankoopen van alle reeds verschenen jaargangen, te be ginnen met het jaar 1923. Onze leden zijn thans in staat gesteld rustig kennis te nemen van wat er op het gebied der philosophic van Hegel hier te lande werd en wordt gedacht. En naar gelang het tijdschrift bij de Provinciale Bibliotheek wordt ingelijfd, kun nen breedere kringen zich op de hoogte stellen van de vragen der algemeene wetenschap. Te wenschen is, dat men van de geboden gelegenheid een ruim gebruik maakt. Voor hem of haar, die er rijp voor is, kan Hegel's leer eene ware revelatie zijn, die het leven door verheldering van begrip in hooge mate vergemakkelijkt. Het bestuur was vertegenwoordigd door Mr. Jolles bij de begrafenis van Prof. Mr. R. Fruin, voorzitter van het Ge nootschap in de jaren 19051910, en die ook door geschenken onze instelling zoozeer aan zich heeft verplicht. Het complimen teerde mejuffrouw M. G. A. de Man op haar 80en verjaardag, den heer A. Smit toen hij 90 jaar en Prof. Dr. P. Zeeman toen hij 70 jaar werd. Verder was het aanwezig bij het 25-jarig burgemeester-jubileum van den heer M. Fernhout. Dr. P. L. Tack ontving een subsidie voor het vervolgen van zijne onderzoekingen betreffende de toponymie van Walcheren. Ook werd de publicatie van den inventaris der Zeeuwsche archieven van den Burgerlijken Stand tot 1842, samengesteld door mejuffrouw Dr. D. A. Felix en uit te geven door de Drukkerij Altorffer, geldelijk gesteund. Ruilverkeer werd aangeknoopt met het museum ,,De Waag te Deventer en de Bibliothèque des Musées Royaux d'Art et d'Histoire te Brussel. Het bestuur heeft goedgekeurd, dat de door het Genoot schap gesubsidieerde Vereeniging ,,Het Topografisch Reper torium van Nederland" werd omgezet in eene stichting. Aan de Commissie voor de verzameling van rechtsgewoon-

Archief | 1936 | | pagina 8