had gebroken; ook brachten wij aan Comelis te Delft een aangenaam bezoek. Minder genoegen deed het ons dat hij zich op het niet lang daarna gevolgde examen, wellicht wat overhaast, terugtrok. Zondag 26 Febr. was een drukke doch aangename dag toen wij den 80 verjaardag van mijn schoonvader Gunning met een eenvoudig maar zeer gezellig dineetje in het hotel De Doelen vierden. Voor dien goeden ouden man was het een zeer merkwaardig jaar daar hem op den 31. Aug. een achterkleinzoon geboren werd. Op den 1 October werd dat kind door hem te Wilhelminadorp gedoopt en die overheerlijke na jaarsdag zal ons onvergetelijk blijven. Op den [15] Jan. stierf na lang lijden en langzame geestverzwakking onze goede vriend Cau (63 jaren oud) en slechts enkele dagen later (24 Jan.) plotseling zijn lieve vrouw. In hen verloor Zierikzee een degelijk en deugdelijk huisgezin. In Augustus was ik een paar dagen in Utrecht, waar zwager Proes en zuster Mimi logeerden en mij gaarne eens ontmoeten wilden. Ik vond daar Jeanne die te Leeuwarden had gelogeerd en de nichtjes uit Har derwijk, die toen een week of drie bij ons te Domburg 29 vertoefden, en waar ik met hen in de door van Popta beschikbaar gestelde pastorie nachtverblijf hield. In Nov. kregen wij een bezoek van zwager van Loenen die hier den 9 in het Nut las waarvoor ik echter, na de kwestie van den algem. secre taris, had bedankt. Van 7 Juni tot Sept. waren wij te Domburg, waar het meest gure weer ons maar weinig begunstigde en het door een Meistorm gehavende groen pas later wat verbeterde. Van tijd tot tijd vertoefden daar oude bekenden wat ons menig gezelligen dag bezorgde, o.a. met dhr. Johan Bergsma en vrouw uit Leeuwarden en later dominé Abresch met zijne dochter Anna. Veel genoegen hadden wij ook met Elly Pekelharing, waarvan een duingezicht (aquarel) de herinnering bewaart. Ook kwa men daar in het laatst van Augustus de vrienden Sues uit Frankfort waarmede wij op 7 Sept. een onvergetelijk mooie wandeling naar de Oranjezon (Oraniënsonne) deden. Op den 6 Dec. zond Schutz mij, namens St. Nicolaas, een schilderijtje vermoedelijk wegens mijne be- moeingen om werk van hem in Domburg geplaatst te krijgen. De werkzaamheden der Commissie voor Domburg26 bepaalden zich tot het in stand houden der begonnen zaken, wat met succes geschied de. Uit de vreemdelinglijsten, (met aanteekeningen en bekendmakin gen) die ik, tijdens het badsaisoen, samenstelde bleek, dat ook het bezoek dit jaar nog al vrij gunstig was. Minder goed slaagde het voor nemen om een telefoon verbinding tot stand te brengen en ook aan verbetering van wegen o.a. van het Roozenwegje, kon weinig worden gedaan. De noodige voorbereiding dier zaken had echter plaats. Bij den 70. verjaardag van mevr. Bosboom-Toussaint schreef ik, op 134

Archief | 1977 | | pagina 132