J. Noordewier, die zijn werkzaamheid voor de encyclopedie moest beëindigen. In de vertegenwoordiging van het Genootschap in het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting en van het Zeeuws Tijdschrift kwam geen wijziging. De onregelmatige verschijning van het Zeeuws Tijdschrift verbeterde niet. Ook dit jaar werd de traditioneel geworden jaarlijkse excursie gehou den, ditmaal naar Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een kort bezoek aan de kapel van "De Uithof ter Zande" (Kloosterzande) werd onder des kundige leiding van de heer Martinet de Vlasroterij St. Andries te Koewacht bezichtigd. Na een koffiemaaltijd te Hulst werden de wallen en de basiliek in deze stad bezocht, waarbij ons lid de heer P J. Brand een toelichting gaf. Tot besluit van de dag werd het Genootschap door Burgemeester en Wethouders van Hulst op het Stadhuis ontvangen. Het aantal deelnemers bedroeg 70. De lezingencyclus over "gezondheidszorg" gehouden in het winter seizoen 1975/1976 werd in het verslagjaar afgerond met de volgende lezingen: 27 Januari "Theoretische begrenzingen en de praktijk van het op sporingsonderzoek" door J.W.G. Gispen te Middelburg. 2 Maart "Hoe kunnen we de beschikbare middelen zo doelmatig mogelijk besteden" door Dr. P.C.J. van Loon te Den Haag. Voorts werden in het verslagjaar de volgende lezingen gehouden: 15 Januari "Enkele Genootschappen van Kunsten en Wetenschappen in de 2e helft van de 18e eeuw" door W.W. Mijnhardt te Wolfheze. 10 Februari "Zand- en slibbeweging in de deltawateren" door dr. J. H.J. Terwindt te Vlissingen. 22 Oktober In samenwerking met Natuurkundig Gezelschap Middel burg "Golf en duinafslag" door Ir. W. Bakker te Vlissingen. 25 November In samenwerking met de Werkgroep Historie en Ar cheologie "De Pacificatie van Gent in 1576" door prof. dr. M. Baelde te Gent. 14 December "De symphonie "Mathis der Mahler" van Paul Hinde- mith en het drieluik van het Isenheimeraltar van Mathias Grüne- wald" door Jan Out te Arnhem. In samenwerking met de Nederlands-Belgische Vereniging Zeeland werd op 5 november een lunchbijeenkomst gehouden in de Schouw burg met als gastsprekers de heren G. Gyselen te Brugge en dr. P.K. van Daalen te Middelburg over beeldende kunst. 9

Archief | 1977 | | pagina 7