mers in de Bouwnijverheid steeg het aantal begunstigers van het Genootschap tot 22. Blijkens het verslag van de thesaurier heeft het Genootschap ook het jaar 1987 met een klein batig saldo van f. 2.311,- afgesloten. Tevenover lasten van f. 132.742,- stond een totaal van baten van f. 135.054,-. Hierbij is geen rekenipg gehouden met een koersverlies van f. 7.275,- als gevolg van de beurskrach van oktober 1987, dat overigens - zoals ook steeds in het verleden bij wisselende beurskoersen - rechtstreeks ten laste van het vermogen is gebracht. Desondanks steeg het eigen vermogen van het Genootschap in het verslagjaar met ruim f. 600,-hoofdzakelijk als gevolg van aangroei van reserves van het publicatie fonds en het begunstigersfonds. De grootste balanspost vormt echter nog immer de voorraad Encyclopedieën van Zeeland van 806 driedelige exemplaren, nadat in 1987 opnieuw 55 sets zijn verkocht. Activiteiten Naast de vele activiteiten van de diverse werkgroepen en commissies waren er vele zaken die aandacht vroegen en direct of indirect tot bemoeienis leidden: - de bureauverhuizing binnen de Zeeuwse Bibliotheek; - de slechte toestand van de Houten Gevel in de Wagenaarstraat; - de uitgave van de plattegrond van Middelburg van Comelis Goliath; - de rapportage en besprekingen met het uit het bestuur gevormde Comité KZGW-waarheen? over de wenselijkheid van een heroriëntering van de activi teiten van het Genootschap na het alle inspanning vergende tijdperk van de En cyclopedie van Zeeland; - het afronden van die magistrale arbeid met de opheffing van de Redactiecom missie voor de Encyclopedie van Zeeland, ter gelegenheid waarvan de eerste exemplaren van de heruitgave van het gezicht op Vlissingen door R. van der Hoeye - Vlissingen was immers de bakermat van het Genootschap - werden gepresenteerd; - de huldiging van de administrateur Meulbroek voor zijn langjarige 'stille ar beid' voor de Encyclopedie door uitreiking van de prijspenning van het Ge nootschap als geschenk; - het afscheid van voorzitter Potteboom onder uitreiking van de prijspenning als geschenk wegens het in rustig vaarwater brengen van het Genootschap na com motievolle jaren; - de regionalisatie van het tentoonstellingsbeleid voor de Zelandia Illustrata; - de actualisering van de bruikleenovereenkomsten van de bezittingen; - het bezien van de mogelijkheid van het vervallen van de accountantsverklaring; - de wenselijkheid van herinvoering van het diploma van het Genootschap; - de excursie naar Bergen op Zoom, bijgewoond door ruim 100 leden; - bijeenkomsten en symposia georganiseerd door de Commissie Universitaire Contacten inzake Kennistransfer, Strategische planning voor een Provincie en Over de Grens; - lezingenprogramma in Zeeuwsch Vlaanderen; - VOC-tentoonstelling en congres, waarin opgenomen de presentatie van de Go- liath-heruitgave (daardoor wellicht wat te weinig in de openbaarheid geko men); - Academische zitting te Middelburg ter herdenking van de 100e sterfdag van Multatuli; VIII

Archief | 1988 | | pagina 10